Detektiv Michael Crow – Klauni

25. prosince 2014 v 20:09 | Polgara |  Česká literatura
Klauni ne vždy znamenají zábavu


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
Anotace:
Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus…
Ulicemi New Yorku se plíží zákeřný vrah a číhá. Jeho motivy jsou nejasné, podpis děsivý.
Na tváře brutálně zavražděných obětí maluje klaunské obličeje. Kolik přibude mrtvých, než mu detektiv Michael Crow a psycholožka Anne Shawová přijdou na stopu
Oběti spojuje s Anne společná minulost. Je vrahem někdo, koho dobře zná? Může být příštím "klaunem" ona?
Michael se pouští do vyšetřování, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Chorobná mysl jeho protivníka je vynalézavá..

Jako první čtenáře zaujme zvláštní název a zajímavě dělaná obálka. Nicméně, když se postupně pročítáte další a další stránkou, tak vám dojde, že příběh v sobě ukrývá mnohem víc než jste mohli an první pohled tušit. Co mě fascinovalo je, jak se prodloužila délka kapitol. Úvod byl krátký, realitvně, ale jak příběh postupoval, rozšiřovaly se i kapitoly. Nicméně promítlo se zde hodně návratů do minulosti, které mají vysvětlit proč vrah zrovna vybíjí děti základní školy, která je ve státě Illions. Oběti mají společné jedno. Chodily do stejné třídy základní školy. Aby toho nebylo málo, tak vrah na svých obětech projevuje svoje výtvarné umění. Všem namaluje stejné děsivé klaunské obličeje.

Co čtenáře zaujme je propojenost detektiva s oběťmi. Vždyť jeho dosavadní přítelkyně chodila do třídy, kterou se záhadný šílenec rozhodl postupně vyvraždit. A tak se snaží stůj, co stůj případ vyřešit s vědomím, že další zavražděnou může být jeho přílkyně.

Překvapivě čtivé a dobře napsané. Přesto Detektiv Michale Crow patří k těm předvídatelnějším vyprávěním. Spisovatel se víc zaměřil na psychologii svých hrdinů a dokonale propracované techniky svého cvoka zabijáka. Což je místy trochu škoda poněvadž každý hned odhadne, kdo je vrah. Co je trochu zamlžené, jsou důvody, které vraha k jeho činům vedly.

Hodně silnou stránkou jsou vztahy. Na těch příběh stojí a je to na něm znát. Jednotlivé propletence lidských vztahů nakonec vytvoří natolik úžasně pestrobarevný koberec, že jen nestačíte žasnout. Je zajímavé, že víc věříte osudům jednotlivých hrdinů než samotné detektivní zápletce. Užíváte si jejich osudy, které jsou psané v er formě. V jednoduchém stylu, který si na nic nehraje, jediné, co vám chce nabídnout je únik do trochu zvláštní reality.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku
Knížku můžete koupit na Klauni
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 25. prosince 2014 v 20:21 | Reagovat

Hodně zajímavě vypadající thriller-detektivka. :-) Líbí se mi poslední závěrečný odstavec, který mě na knihu opravdu nalákal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama