Čtyři tipy na vánoční dárky – Fragment

13. prosince 2014 v 17:56 | Polgara |  Zaujalo mě
Přemýšlela jsem, jak tyhle knížky zrecenzovat. Nakonec jsem to vzala formou doporučení toho, co by se mohlo líbit. Přeci jenom jsou to hodně tématicky zaměřené knížky, ale dobře udělané knížky. Takže začínáme…


Rachel Firth - Rytíři a jejich život
Knížka určená především pro mladší čtenáře. Osobně si myslím, že potěší nejenom kluky, ale i holky. Rytíři a jejich život jsou rozdělení do několik hlavních kapitol a pak podkapitol. Co mě překvapilo bylo, že je tu i poměrně velké množství textu a to u těchto knížek nebývá zvykem. I tak se tu dostane hodně místa krásným a detailně povedeným ilustracím. Co bych vytkla je umístění odkazů na internetové stránky s touto tématikou. To mi přišlo takové zbytečné vzhledem k tomu, že tahle knížka má obsáhnout alespoň základ znalostí o rytířích. Dospělého čtenáře, který má o téhle problematice větší přehled by knížka nenadchla, ale pro mladší fanoušky starých rytířských dob je ideální volbou. Dá jim potřebný základ, navnadí je a donutí k tomu, aby si popřípadě o svých hrdinech zjistili víc.
Knížku můžete koupit na Rytíři a jejich a život

Válečná technika - Od oštěpu po stíhačku

Trochu jiné, ale taktéž zajímavé téma. K samotným ilustracím jsou hodně dobře provedené. Nicméně tady byl text doplněný reálnými fotografiemi válečných strojů za což dostává knížka jedno velké plus. Autoři nezapomněli ani na největší vojevůdce, kterážto kapitola je hodně povedená. Dobře napsaná je ta část zabývající se starověkem. K samotnému textu opět nečekejte nic světoborného, vyprávění se zaměřuje na mladší čtenáře a tomu odpovídá i styl psaní.


D. M.Cornish - Nalezenec

Ještě chvíli u literatury pro mladší čtenáře zůstaneme, i když tohle je knížka z jiného soudku. Již druhé vydání trilogie Tetování krví a o něco lépe udělané než to předchozí. Je zde velké množství map, různých ilustrací, nákresy bytostí, ale také postav. Nezapomnělo se ani na slovníček pojmů, protože zvláštních a nově vymyšlených slov je tu víc než dost. Nicméně největším hitem knížky je hlavní hrdina Rosamunda. Ano, čtete správně. Mladík, který má dívčí jméno. Přiznám se, že tohle po mně po celou dobu čtení vyvolávalo smích. Knížka má zajímavý nápad a sází hodně na originalitu. Nejde ve šlépějích klasických young adult příběhů, ale razí si svoji vlastní cestu. Hrdinou je totiž mladík ze sirotčince, který dlouho čeká na to než mu někdo nabídne práci, aby ze sirotčince mohl odejít. Nakonec se i jemu poštěstí, ale bude spokojený s tím, co dostane? Jaké budou jeho další osudy? Příběh je psaný čtivou a zajímavou formou.

Knížku můžetre koupit na Tetovaní krví 1 - Nalezenec
Miroslava Kuntzmannová - ULICE vaří s vámi…už 10 let

Mhm, jestli to takhle půjde dál, tak sem budu muset dát i něco pro pány aby se necítili utlačovaně, ale teď vážně. Tenhle počin nakladatelství Fragment jsem vzala ze zvědavosti a přiznám se, že i na žádost kamarádky, které knížka učarovala. A už podle ní vaří. Časem se tu objeví i několik jejích verzí, ale také mých. Knížka je rozdělená do kapitol a věnuje se každé rodině v seriálu Ulice.
Tudíž se dozvíme, co vaří rádi Liškovi, Hejlovi, pobavila mě kapitola studentské rychlovky anebo pro malé uličníky. U některých bych dané jídlo nehádala, u jiných zase ani tolik nepřekvapilo. Zkusíme si tu část, která se věnuje rodině Hejlových. Postupně se dozvíme, co každá postava ráda vaří. Takže se tu potkáme s receptem od Ivany, Jardy…z celé téhle části nejvíc zaujal recept U Hejlů na grilu. Vím, že už jsem to zmiňovalo, ale strašně ráda čuchám k novým knížkám. Ta jejich vůni, která je nezapomenutelná. Jako bonus potěšila záložka s motivem Ulice.

Za poskytnutí recenzních výtisků děkuji nakladatelství Fragment
Zdroj obrázků stránky nakladatelství
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 20:55 | Reagovat

Ahoj, omlouvám se, jestli otravuji, ale chtěla bych tě poprosit, jestli by si neshlédla můj blog a třeba nenapsala do komentářů nějaké připomínky, pokud by si měla nápad jak blog zlepšit, tak budu moc ráda, když mi poradíš, teprve začínám a tvůj blog se mi moc líbí. Předem děkuji. http://milujemekihy.blogspot.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama