Úsvit planety opic (2014)

17. listopadu 2014 v 17:50 | Polgara |  Filmy
...


Již druhý příběh ze světa opičích hrdinů. Tentokrát již uběhlo deset let od doby, kdy na svět zaútočila opičí chřipka. Lidstvo je v troskách, v podstatě po něm zbyly pouze prázdné budovy a na vrchol potravního řetězce se dostávají právě opice. Díky lidským pokusům umí jakž takž mluvit, učí se číst, psát a dokonce jsou scopné postavit budovy či rozdělat oheň. Jejich vůdcem je Cézar (mimochodem víte, že ho ztvárnil Andy Serkis?), opičák, který měl tu čest s lidmi nějakou dobu pobýt.

S opičáky se setkáváme v době, kdy polemizují nadtím, že lidé už zřejmě nejsou, protože je to deset let, co je neviděli. Jenže oucha. Opak se ukáže pravdou a lidé a opice se znovu střetávají. Což s sebou nepřinese nic dobrého a právě o tom celý příběh je.

Jak již bylo zmíněno výše, tak hlavním opičím hrdinou je Cézar a jeho věrná parta včetně jeho syna. Cézar se snaží přijít na způsob, jak by spolu lidé a opice mohli vyjít v míru. To se však nelíbí zlé opici Kobovi, která dělá rozruch nejenom v táboře svých soukmenovců, ale také lidí.

Jakožto představitel lidí se objevuje herec Jason Clarke, který hraje vůdce menší skupiny lidí Malcolma anebo Gary Oldman. Ostatní postavy jsou tam spíše pro doplnění a zaplácnutí prázdné bubliny okolo hlavních hrdinů. Co hodně film táhne jsou efekty a ztvárnění samotných opic, které je geniální.

Oproti jedniče Zrození planety opic byla hodně vidět změna režiséra. Dokonce i neznalý divák poznal, že se dost v příběhu i jeho realizaci změnilo. Co zůstalo stejné je postava Cézara, která je dokonalá ve všech směrech. Ostatně hraje ho slavný Andy Serkis (Glum), tak se není čemu divit. Celkově mi přijde, že si tvůrci více vyhráli s opicemi než s lidmi, kde vynikne pouze pár jedinc. Zato u opičáků nevíte z jakých favoritů si vybírat. Dokonce i hrůzně znetvořený Koba se vám dostane pod kůži víc než by se vám líbilo. Jen je škoda, že se divák víc nedozví o opičí kultuře. V podstatě tím nejhlavnějším, co vám v mysli utkví je věta: "Opice nezabít jiné opice." A tím to končí což je škoda, protože příběh je o opicích (koukám, že v tomhle snímku mám nějak přeopicováno).

Co mě hodně představilo, jak je tu svět, který režisér vytvořil rozdělený na hodné a zlé. A to jsem si myslela, že tohle pravidlo platí jen v pohádkách. Máe tu ty dobré, kteří si stojí za svými ideály a za žádnou cenu by nikomu neskřivili ani vlásek, a pak ty zlé, kteří škodí kudy chodí. K dokonalosti v tomhle dotáhli Kobu, jemuž přejete smrt od samého začátku.

Oproti původním snímků ze světa planety opic je tohle krok zpátky. Na to jak bylo Zrození planety opic výborné, tak tohle pokračování tak trochu skřípalo, ale přesto ve vás zanechalo pár otázek a chuť podívat se na třetí snímek. Nutno podotknout, že za to mohou i sympatické postavy a relativně rychlý příběh, který uběhne rychleji než byste čekali.
Zdroje obrázku 1 a 2
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sumýš Sumýš | 11. října 2017 v 22:55 | Reagovat

Hmmm...tak jestli ti přišlo, že postavy byly rozdělené na dobré a zlé jako v pohádce, měla bys ten film zkouknout ještě jednou, nebo i dvakrát. :)
Není tam jediná čistě "černá" nebo "bílá" postava. Ale možná to pochopíš až budeš starší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama