Stacia Kane: Downside 1: Smrtící duchové

15. listopadu 2014 v 21:47 | Polgara |  Fantasy
Když ani smrt už nestačí, tak lovkyně duchů si vystačí


Nakladatelství: Fantomprint
Rok vydání: 2014
Počet stran: 288

Smrtící duchové jsou dílem spisovatelky, která je na českém trhu, co se urban fantasy týče novou tváří. Právě ona si pohrává s myšlenkou, co by se stalo, kdyby duchové odmítli odejít k zasloužilému odpočinku a zůstali strašit na povrchu zemském. A tak se lidstvo ocitá v teroru oživlých mrtvých jejichž zlovůli se dokáže postavit pouze několik jedinců…

Hlavní hrdinkou je potetovaná čarodějka Chess Putnamová, která má za úkol ony oživlé mrtvé vracet zpátky tam, kam patří. Tahle rázná dáma nepracuje sama na sebe. Spadá totiž pod Církev Skutečné pravdy a pracuje zde jako lovkyně duchů. Aby toho nebylo mál, tak Chess dluží peníze největšímu zmetkovi pod sluncem tedy Ranařovi. Ten toho náležitě využívá a posílá svoji lovkyni na dost nebezpečné mise.Chtě nechtě musí čarodějka kývnout, a tak se díky tomu dostává do nebezpečí mnohem většího než se na první pohled zdálo.

Dalo by se říct, že spisovatelka propojila dva žánry, klasickou urban fantasy se vším, co k ní patří. Tedy pořádná dávka temného městského prostředí, démoni, duchové, ale především mysteriózní svět propojený s tím naším. Právě první díl Smrtící duchové nám dovolí nahlédnout do světa, který není zrovna ideálním působištěm pro živé. Zároveň nezapomněla ani na tu lehce erotickou linku, jež je tu sice minimálně, ale je tu. Někdy si čtenář říká, že je to škoda. A to z mnoha důvodů.

Vždyť příběh je to víc než dobrý. Odsýpá, nenudí, ale především je plný toho, co od pořádné fantasy chceme, tak proč to kazit zrovna tímhle? Právě téma duchové, démoni a jiné potvory bažící po našem těle či duši nás lidi odjakživa fascinovali.Stacia Kane t ví a podává svůj svět takovým způsobem, že její knížku odložíte až po poslední stránce. Smrtící duchové jsou psáni er formou, jež jim dodává na uvěřitelnosti.

Nicméně, čemu se čtenář neubrání je srovnání s jiným spisovatelem, který se taktéž zaměřil na duchy. No, je to on, Simon Richarda Greena a jeho Hledače duchů anebo Temnou stranu. Po čase však svého srovnání lituje, jelikož určitá podobnost tu je, ale opravdu minimálně. Smrtící duchové je výborné čtivo do okamžiku než se spisovatelka začne věnovat tomu, jaký chlap se hrdince líbí, a který je víc přitažliví. Proč tohle prostě spisovatelé někdy vynechat?

V závěru jsou Smrtící duchové skutečně něco nového, dobře čtivého. Zároveň ale jsou takovou tou kolísavou knížkou, která neví do jakého žánru chce vlastně patřit. Nicméně po dočtení konce prvního dílu je čtenář dostatečně navnazený na pokračování a s hlavou plnou otázek což už samo o sobě splňuje symbol dobrého čtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wladka Wladka | Web | 28. prosince 2015 v 15:16 | Reagovat

Zdá sa mi, že som túto knihu čítala, ale nemohla som sa prehrýzť cez začiatok. Ale asi jej dám, ešte jednu šancu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama