Sleepy hollow (2013)

1. listopadu 2014 v 21:31 | Polgara |  Seriály
1. série Sleepy Hollow za námi :)


Hlavním hrdinou je Ichabod Crane (Tom Mison), člověk z minulosti, tedy z roku 1871. Byl to voják, který měl tu smůlu, že byl při střetnutí s protivníkem těžce raněn. Aby jej ochránila před smrtí, tak ho jeho manželka Katrina (Katia Winter) pomocí magie uspí. Kouzlo se však vymkne z rukou a Ichabod se probere v současnosti. Čirou náhodou narazí na policistku Abbie (Nicolo Behaire) s kterou si budou navzájem pomáhat v nejedné neřešitelné situaci. Aby toho nebylo málo, tak se do moderní doby probudí jeden ze čtyř jezdců Apokalypsy, pan Smrt. Což je bezhlavý jezdec na bílém koni s rudě žhnoucíma očima.

Pokud jste viděli alespoň jedno zpracování Ospalé díry, tak máte přibližné tušení o tom čemu se seriál věnuje. Sama znám zpracování z roku 1999 od Tima Burtona, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Johnny Depp. Potom nesmím zapomenout na klasické pohádkové zpracování a tím můj výčte končí, protože víc neznám. Nicméně Sleepy hollow je tak trochu o něčem jiném a zabíhá víc do podrobností. Co mě nepřestane fascinovat je to, jak neustále v seriálu poukazují na to, jak je minulost s přítomností propojená. Jde především o jednotlivé krevní linie všech zúčastněných.

Tou nejhlavnější je samozřejmě rodina Ichaboda Cranea (pořád čekám, kdy ho ostříhají, umyjí a převléknou do moderního oblečení. I když on k sežrání i v tom svém oblečku a navíc s tím jeho britským přízvukem). Právě on bojoval ve válce o nezávislost a v seriálu se tak objevují historické postavy jako Washington, který měl celém příběhu mnohem důležitější roli než se na první pohled zdá. Nedílnou součástí Ichabodovy rodiny je Katrina. Manželka, ošetřovatelka, čarodějka, ale především žena, která může za většinu problémy, které Crane má. Sice je způsobila neúmyslně, protože svého muže chtěla ochránit, ale právě díky ní je Crane v tolika potížích. Patří sem i to, že jeho krev je spojená s tou jezdcovou, což jemu a Abbie způsobuje nejeden problém. A tak na scénu musí vstoupit muž, který je v legendách známý jako Pojídač hříchů. Podaří se mu nemožné a osvobodí Ichaboda od jeho nechtěného pouta?

Další silnou postavou je Abbie Millesová jejíž minulost sahá do doby, kdy byl Crane ve své době. Postupem času se ukazuje, že tihle dva mají společného mnohem víc než se na první pohled zdá. Co mě dost překvapilo byly její problémy, které měla se sestrou Jenny. V dětství obě zažily něco, co je navždy poznamenalo. Ale pouze Jenny (Lyndie Greenwood) se k tomu byla ochotná postavit čelem díky čemuž si zvolila tu složitější cestu. Právě tenhle děsivý zážitek z dětství se postupně v první sérii vysvětluje. Zároveň se i obě sestry snaží znovu k sobě najít cestu.

Nutno zmínit ještě jednoho člověka. Kapitána a dalšího člověka, který je zasvěcen do tajemství ohledně bezhlavého jezdce. Je jím kapitán Frank Irving (Orgando Jones). Zároveň s ním do příběhu přichází jeho rodina. Žena a dcera, o nichž se v průběhu děje dozvíme pár překvapivých maličkostí.

Co se tvůrcům seriálu hodně povedlo je ta mysteriózní část. V podstatě až do posledního okamžiku netušíme, kdo je ten hlavní padouch, který tahá za nitky a dělá všechno proto, aby se v Sleepy hollow objevili všichni čtyři jezdci. Například scéna a, kde se v moderním městě objeví chlapec z minulostí sažený morem a podaří se mu nakazit ostatní je výborná. Anebo hledání Washingtonovy bible či scény, kdy se Ichabod a Katrina potkávají. Katrina je totiž uvězněná v Očistci a právě tyhle části patří mezi ty nejsilnější v celém vyprávění. Co se mi moc líbí jsou vtipné a odlehčené momentky, kdy se Ichabod seznamuje s naším světem a jeho moderními vymoženostmi díky čemuž tak vznikají nejedny úsměvné situace. Hodně silným doplňkem je také hudba, kterou složil Brian Tyler.

Jen je Škoda, že ke konci první série, kdy má příběh gradovat, navnadit vás na pokračování, tak si přijdete, jak kdyby vyměnili režiséra. Ale i tak jste zvědaví na pokračování, jelikož hodně otázek ohledně jednotlivých hrdinů a jejich osudů zůstalo nevyřešených.
Zdroje obrázků: 1 a 2
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 1. listopadu 2014 v 23:14 | Reagovat

Ten seriál budou teď dávat na Prima Cool, proto jsem se na něj ještě nezačala dívat, už tak mám počítač zahlcený seriály, na které se chci podívat, takže se na toto podívám holt s dabingem. Vypadá to jako fajn seriál. Stejně jako třeba Da Vinci´s demons, to si myslím, že by nemuselo být špatné. :-)

2 Berenika Berenika | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 22:11 | Reagovat

Mám Sleepy Hollowe ráda. A k seriálu mě vlastně přivedl právě Burtonův film. Bohužel mi často přišel až příliš roztahaný, nemohla jsem udržet pozornost. Ale jindy (jako třeba u epizody s "uspávačem") jsem jen zadržovala dech v napětí. A pořád si nemůžu pomoct, ale Katrina mi nepadla do noty. Obzvláště v druhé sérii už narovinu fandím Abbie!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama