Lucy (2014)

17. listopadu 2014 v 16:42 | Polgara |  Filmy
...


Málokdy se mi stane, že by ve mně film zanechal takhle rozporuplné pocity a obzvlášť film, který by se dal zařadit mezi scifi navíc s hvězdným obsazením Scarlett Johansonnovou a Morganem Freemanem. Bez těchto dvou famózních herců byste tenhle snímek přešli bez povšimnutí. Právě Sarlett a Freeman jsou tím nejlepším, co film může nabídnout. Což o to příběh je je dobrý se zajímavým námětem, ale ztvárněným tak, že si po skončení filmu říkáte: "Pane bože, co to bylo za kravinu?"

Když film začal, tak jste prvních dvacet minut čekali na to, co ze snímku vyleze. O čem film vlastně vypráví, a jakou roli to Scarlett ztvárnila. Navíc zpočátku se vám ta postava ufňukané dívenky, která se dostala do problémů díky příteli nehodí což taky moc nepomáhá. Viděla jsem ji v hodně rolích, ale tady bylo vidět, že ji tahle postava nesedla. V podstatě až po určité části si řeknete: "Ano, to je stará dobrá Scarlett."

Co se mi naopak líbilo bylo prolínání scén, kdy vidíte, jak chytají skutečnou Scarlett a vzápětí na to je záběr na laň utikající před dravou šelmou. Tohle bylo dovedené k dokonalosti, divák napětím nedýchal a v hlavě měl milión otázek, od té, co to znamená. Proč tam tyhle dvojí záběry jsou až po sakra, to je hustý. Velkým vnadidlem je i Morgan Freeman a jeho přednáška o lidské kapacitě mozku. Díky němu v podstatě ihned odhalíte, co znamenají ta měnící se procenta.

Což už mi přijde méně povedené je celková zmatenost filmu. Chvíli si hraje na scifi snímek, který se bere smrtelně vážně, vzápětí si střílí sám ze sebe a vy se dočkáte několika vtipných scén. Zajímavá je ta, kdy se Scarlett promění a aby se dostala ven z vězení, tak k sobě pomocí svého sexxeapulu naláká jistého nadrženého věznitele. V tom okamžiku reálnost vyprávění zakolísá. To jsou ti zločinci vážně tak pitomí, že jim nedojde, že tak jednoduše si prostě neužijí? Že to zřejmě bude past? Co se mi líbilo bylo teoretizování ohledně toho, co všechno mohou drogy způsobit. V tomhle případě se na světlo světa dostává téma lidského balíku. Aby dostali drogy přes hranice, tak je zažijí do břicha nechtěně vybraných jedinců. Jenže ouha, co se stane v okamžiku, když jeden z takových balíčků v lidském těle praskne? Poznamená to člověka natolik, že se změní v dokonalou lidskou bytost?

Z hlediska vědeckého tu máme právě zlatého Freemeňáčka. On je v tomhle prostě dokonalý a je jedním ze silnějších stránek filmu. Zajímavou postavou je také policajt, jemuž dá Scarlett echo ohledně jistých převozců. Líbí se mi ta scéna, kdy si to jde Lucy vyřídit se svými nepřáteli, je po boji a on se jí ptá: "Potřebuješ mě tu vůbec k něčemu?" Lucy jej políbí a prohlásí: "Pro vzpomínku." Je zvláštní, že si nepamatuju, jak se policajt jmenoval, ale jak vypadal, choval se, jak zněl jeho hlas....kdo mi lezl na nervy byl hlavní padouch číslo jedna. To byl takový ten záporák, který měl desítky příležitostí k tomu, aby ho hlavní hrdinka mohla zabít, ale stejně to pořád oddalovala.

Konec je takový, kdy vás chtě nechtě napadne jistá zkratka vyjadřující rozčarování. "WTF?" Víte, co tím chtěl básník říct, chápete poselství snímku, ale zároveň si přijdete jako kdybyste požili drogu a ta vám kompletně vygumovala mozek a vy jste schopni jen užasle zírat na obrazovku...
Zdroj obrázků 1 a 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 17. listopadu 2014 v 17:10 | Reagovat

Taky mě ve filmech irituje, když se tam chovají iracionálně a nedochází jim absolutně jednoduchá věc. :-D

2 little-smile-girl little-smile-girl | 17. listopadu 2014 v 18:10 | Reagovat

Po shlédnutí traileru jsem se filmu nemohla dočkat a po shlédnutí filmu si říkám, co je to za blbost??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama