Kristina Hlaváčková – Dračí oči 2 – Černý jezdec

1. listopadu 2014 v 17:51 | Polgara |  Fantasy
Draci, elfové, čarodějky. Říkáte si, že to nejde dohromady? Tak to potom neznáte příběh Dračích očí, který má již druhé pokračování :)


Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 392
Rok vydání: 2014
Anotace:
Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy...
Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

Uplynulo několik let než se naše hrdinka vrátila domů. Výcvik elfů ji hodně změnil, ale nedokázal ji připravit na to, co ji čeká doma. V podstatě se dostala z jednoho "vězení" do druhého. Předtím byla pod drobnohledem elfské královny, teď ji pro změnu ostřížím zrakem stráží její vlastní matka. Obě žena však zapomínají, že malá princeznička si dokáže prosadit svoje. Proto se není čemu divit, že není nadšená toho, když ji královští rodiče posílají na diplomatické mise, když ona sama by chtěla válčit. Na osmiletou dívenku trochu velké sousto, což si myslí celé její okolí krom Eleny samotné.V druhém pokračování Dračích očí však nejde jenom o Elenino ego a o to, co ona sama by chtěla. Ve hře je dávné proroctví, které se týká přímo malé princezny, a které ovlivní osud celé země.

Již po prvním díle bylo jasné, jakým směrem se bude příběh Kristiny Hlaváčkové ubírat. Co mě na tom nepřestane fascinovat je to, jak dokázala spojit všechnu fantasy, young adult atd, co kdy četla do svého vlastního vyprávění a vytvořit tak svět, který drží relativně pohromadě. Hlavním důvodem proč tuto autorku pořád čtu jsou draci. Nejenom dračí přítel Eleny, Charlík, ale také Ašrak a další. Právě oni jsou tím nejsilnějším bodem na celém příběhu a bez nich by to nebylo ono.

Co nemohu překousnout je nízký věk hlavní hrdinky. Taky mi k ní nesedí inteligence, obratnost a fakt, že zvládne všechno do čeho se pustí. Na malou holčičku je prostě až moc vyspělá. Nemohu si pomoct, ale dost mi připomíná Mary sue z fan fiction povídek.

Nicméně svět, kde se příběh odehrává je dobrý. Spisovatelce věříte, že by něco takového mohlo existovat. Na prvotinu je to slušně napsané dílko, které čtenáři splní to, co od něho očekával. Pobaví ho, zabaví a donutí ho, občas se skřípěním zubů, dočíst až do konce.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Černý jezdec


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eamane Eamane | Web | 1. listopadu 2014 v 19:01 | Reagovat

Je celkem vtipné, jak zmiňuješ draky, kteří se v příběhu objevují opravdu minimálně ... Což je VELKÁ škoda.

2 Polgara Polgara | Web | 1. listopadu 2014 v 19:14 | Reagovat

[1]: Jí vím. Jenže právě scény s nimi mi přišly nejlepší a o to víc jsem se na ně těšila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama