Kočičí kavárna

30. listopadu 2014 v 20:09 | Polgara |  Zaujalo mě
Kočičí kavárna v ulici Křižíkova 22


Vím, že jsou takovéhle kavárny ve světě, že existují i kočičí vlaky, mosty, ale u nás jsem o tomhle projektu slyšela poprvé a o to víc jsem se na návštěvu takovéto kavárny těšila. Průběh příprav otevření kočičího ráje jsem sledovala na facebooku a tiše se bavila zážitky pracovníků a toho, jak tam postupně všechny kočičky přibívaly. Nicméně, nutno zmínit, že než půjdete do kavárny, tak se musíte objednat. Je to i díky velkému zájmu. Objednávala jsem se na začátku týdne a šla tam v sobotu, jen mě nenapadlo říct si, že chci místo dolů. Takže takové malé doporučení pro příště. Smějící se

Nicméně hned před kavárnou vás uvítá nepřehlédnutelná cedule s vyobrazením kočičky s kafem, která je vidět dostatečně daleko. Navíc trasa k místu činu je jednoduchá a najdete ji i poslepu. Hodně se mi líbil vzhled interiéru kavárny, který je laděný do pastelových barev. Alespoň první patro. Co mě trochu překvapilo, že i kočičky chodily nahoru ke dveřím. Ale jak již na facebooku kočičí kavárny bylo vysvětleno, tak, že se plánují dveře šité na míru.

Fascinovala mě energie zaměstnanců, tedy převážně zaměstnankyň, pán tam byl jeden a hezky se na něj dívalo. Bylo už půl páté, ale oni si pořád dokázali udržet úsměv na tváři a čišela z nich neuvěřitelná energie. Po počátečních rozpacích, než se rozkoukáte, zjistíte, co a jak vás odvedou k objednanému stolu. První, co očima hledáte jsou samozřejmě kočičky. Tedy až po objednání.

Já si dala oříškové cappucino se šlehačkou a po čase jsem neodolala ani špaldovému moučníku, který byl výborný. Měli jsme stůl pro čtyři lidi a seděli v místě naproti schodům (to jsme všichni zkonstatovali, že běhat po nich celý den nahoru a dolů, tak večer nás bolí nohy).

Jako první se objevila Matylda, což je kotě rasy Mainské mývalí a je to neuvěřitelná hračička. Jen se zatím nenechá ani pochovat, jedině v případě, pokud ji bez milosti čapnete. S čímž je trochu problém, protože je potvůrka značně rychlá. Naproti nám na sedačce ležel, stočený do klubíčka černobílý kocourek. Od příjemné slečny (milá, měla škrábanec na tváři od kocourka) jsme se dozvěděli, že je to Oldřišek. Od Fanfána Tulipána jej poznáte tak, že má víc bílý obličej.

Co mě fascinovalo, jak všechny kočičky voněly po kávě a každá trochu jinak. Oldřišek měl spíš tu oříškovou, tedy alespoň myslím. Ale je to takové to milé, chlupaté zlatíčko, které se nechá hladit a chovat od rána do večera. Takže v kavárně šel z náruče do náruče, ale stejně vždycky skončil na svém oblíbeném křesle.
Dalším obyvatelem je Fanfánek (jehož vidíte na fotce se mnou). Bráška výše zmíněného fešáka. Zpočátku je trochu nedůvěřivý, ale potom, co si vás očuchá, tak se nechá chovat a muchlat. Kdo se vůbec nenechal chovat je fešanda Aida, trochu mi tím připomněla moji kočičky Sněhurku. Taky to má tak, že mazlit a hladit ano, ale chovat ne.

Moc se mi líbilo prostředí, jen ty schody mě fascinovaly. Točité, je jich moc, ale jak lidé, tak kočičáci po nich chodili bez problémů. Mimochodem, pokud si chcete objednat něco sladkého, slaného, tak musíte nahoru, poněvadž toho mají na výběr hodně.

Vzhledem k tomu, že jsem tvor zvědavý, neodolala jsem a trochu vyzvídala přes facebook Kočičí kavárny, kde mi odpověděli. Podle všeho do kavárny ještě přivezou další čtyři kočičky. Pokud všechno bude klapat a zvířátka se snesou, nezůstane jen u nich. Za sebe mohu říct, že nezůstane jen u jedné návštěvy. Úžasná byla i atmosféra v kavárně, že se lidi bavili i s těmi, co neznali, a jak jsme si navzájem předávali kočičky. Hodně pomohl přístup i všech zaměstnanců, za což jim tímto moc děkuju a držím palce, ať se jejich nápad dal rozvíjí. Usmívající se

Pokud Vás můj článek navnadil a zaujal, tak víc se dozvíte na Facebooku Kočičí kavárny anebo na jejich webových stránkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 20:35 | Reagovat

Jsem tě včera viděla v metru :)

2 shariony shariony | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 21:24 | Reagovat

Zrovna včera jsme o té kavárně se ségrou mluvily. Zvažujeme, že tam pozveme mámu jako dárek k vánocům :-)

3 Miki Miki | Web | 30. listopadu 2014 v 21:38 | Reagovat

To vypadá hezky! Určitě se někdy zastavím, až budu v Praze :).

4 Jan Jan | Web | 2. prosince 2014 v 17:18 | Reagovat

Správná web adresa kavárny je www.kavarnakocici.cz

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. prosince 2014 v 10:51 | Reagovat

Zní to dobře, škoda, že u nás nic takového nemáme, chápu dobře, že tam byla skvělá atmosféra, zvířata lidi dokážou sblížit, určitě se tam chci někdy podívat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama