Pražená káva Brazil Santos od Gourmetkava.cz

18. listopadu 2014 v 21:55 | Polgara |  Zaujalo mě
...


Když mi káva přišla, tak první, co mě praštilo do nosu, byla její silná vůně, která je cítit i přes sáček. Vzhledem k tomu, že jsem kafový závislák a kafe miluju, tak jsem si očuchávání nového výrobku vychutnávala. Přiznám se, že většinou pijí rozpustné kafe značky Tchibo anebo si zajdu jednou za čas do Starbucks. K ochutnávce se přidala i kočička, která šmejdila po stole a zkoumala, co za silnou vůni to je. Líbilo se mi, že jsem od majitele dostala nabídku zda chci kafe namlít anebo nechat celá zrnka. Taky mi vysvětlil, která varianta je lepší. Balíček mi přišel do dvou dnů což byl ještě větší bonus.

Nicméně vzhledem k tomu, jak silné aroma káva má, tak doporučuju nedávat si mléko. Jsem zvyklá pít kafe jak s cukrem, tak s mlékem, ale u tohohle to nešlo, poněvadž bych tím zkazila tu lahodnou chuť. Je dobré počkat, až si káva sedne a hladina se uklidní. Postačí takových pět minut (uznávám, je to také pro zvýraznění chuti.) Brazil Santos má jemnou skoro až čokoládovou a lehce nasládlou chuť. Potom, co rozemletá zrnka zalijete, tak místnost zaplní aromatická vůně smíšená s lehkou vůní čokolády. Co mě fascinovalo byla barva a pěna, kterou káva vytvořila. Taková tmavě čokoládová.

Nevím, kolik toho běžný spotřebitel (mezi něž spadám také) ví, proto jsem trochu googlila a zjišťovala si informace. Věděli jste například, že kávové plantáže v Brazílii spadají mezi ty největší a nejznámější na světě? Že právě odtud pochází nejvíc kávových odrůd? Přitom nejdražší káva je ta, kterou jisté zvířátka vykaká a vy pak za ni zaplatíte neuvěřitelné množství peněz, ale přitom jde o zrnka kávy, která projdou cibetkou v nezměněném stavu, a z jejich trusu se vybírají kávová (pro informace 50 gr v ČR stojí 500 Kč). Ale zpátky k naší kávě.

Toto balení jsem dostala od firmy Gourmetkáva (www.gourmetkava.cz) jejíž jednání mě víc než překvapilo. Málokdy se setkáte s ochotou věnovat zákazníkovi a být u toho vstřícný. I přestože se o mně zajímali jakožto o recenzentku, tak mile vysvětlovali. Příjemným bonusem je taktéž vzhled a rozdělení jejich webu, které je přehledné a vyzná se v něm každý. Je přehledný, ke každému balení nechybí popisek o jeho chuti, historii, místě, kde se vyrábí. Zajímavým bonusem jsou doplňkové produkty v podobě kávovaru, mlýnku na kávu, termo hrnečku a dalších drobností.


Někdo by mohl namítat, že káva je předražená, ale i cena je příjemná. Navíc, zažila jsem i dražší kávy. Nicméně proč si jednou za čas nedopřát lahodné potěšení a nenechat smysly prožít neuvěřitelný zážitek

Za poskytnutí výrobku Brazil Santos děkuji firmě Gourmetkáva
Kávu můžete zakoupit na Brazil Santos


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MIM MIM | 19. listopadu 2014 v 9:21 | Reagovat

tá mačka:3
pozývam ťa do GA http://mimlovee.blogspot.sk/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama