Kateřina Petrusová – Pekáč buchet

1. listopadu 2014 v 17:00 | Polgara |  Česká literatura
Další recenze na již čvrtou knihu české spisovatelky Katky Petrusové


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 160

Klára nejenom ráda vaří, ale také ráda o jídle píše. Je totiž redaktorkou a vede sloupek, který se jejím koníčkem zabývá. Jenže, co si počne v okamžiku, kdy musí udělat rozhovor s člověkem jeho záliba ji nic neříká? Dokáže se s tím poprat? Oním mužem je Matouš, sportovec a člověk, který se ani na minutu nezastaví. Zarazí ho jediné a to samotná Klára. Zároveň mu však dojde, že je v ženě mnohem víc než se na první pohled zdá.

Ti z vás, kteří Kateřinu Petrusovou znají, vědí do čeho jdou. Přesto je Pekáč buchet něčím novým. Tentokrát se zaměřila čistě na romantiku. Přestože se ve vyprávění objeví i vedlejší postavy, tak jde spíše o milé doplnění příběhu. Kateřina se především zaměřila na Kláru a Matouše. Tihle dva jsou natolik rozdílní, že víc to snad ani nejde, ale přesto si k sobě díky náhodě najdou cestu.

Vždyť on je sportovního tipu, ona je žena milující jídlo,, navíc o dost starší, tak, k sobě nedokáží najít cestu. Omyl. Navíc knížce, která se jmenuje Pekáč buchet věříte každé slovo a užíváte si její čtení. Je sice krátká, ale vtipná,trefná a nenudíte se u ní. Navíc Kláru si nelze neoblíbit. Ta její počáteční averze k Matoušovi neměla chybu.

Co doporučuji před čtením udělat? Najíst se a pořádně. Spisovatelka si totiž pro nás přichystala nejeden recept. A najdeme ho u každé kapitoly, nutno podotknout, že se ji receptem podařilo vystihnout téma jímž se kapitola zrovna zabývá. Celkově hodnotím Pekáč buchet jako příjemné čtení na podzimní večery., které vás zahřeje nejenom na duši, ale především potěší všechny chuťové buňky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku můžete koupit na Pekáč buchet
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 1. listopadu 2014 v 17:37 | Reagovat

O téhle knize slýchávám čím dál častěji, vypadá to zajímavě. :-) Myslím si, že si ji přečtu, až ji uvidím v knihovně a až budu mít přečtenou přinejmenším polovinu knih do školy. :-)

2 nel-ly nel-ly | Web | 2. listopadu 2014 v 15:41 | Reagovat

zlato, co je to za větu? :D
Vždyť on je sportovního tipu, ona je žena milující jídlo,, navíc o dost starší, tak, k sobě nedokáží najít cestu.

to jídlo mě při čtení málem zabilo, děsný, mám v pamatováčku některý kapitoly jen proto, že mám na ně chuť... brzo se nechám inspirovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama