Andrew Fukuda – Kořist

7. listopadu 2014 v 19:57 | Polgara |  Sci-fi, Dystopie
Kdo je lovcem a kdo kořistí?


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 344
Recenze na 1. díl Hon

Andrew Fukuda je spisovatel, který ví, jak čtenáře vtáhnout do děje. Tentokrát se s Genem potkáváme na útěku. Z lovce se stává kořist, která si není před nikým jistá. Zároveň s tím musí bojovat se svými vlastními pocity, které jsou něčím, co nečekal. Pořád se v myšlenkách vrací k dívce, kterou zanechal v dost ošemetné situaci. K Záři. Aby toho nebylo málo, tak postupně zjišťuje, že ani dívka lidského původu Sisy mu není lhostejná.

Zpočátku Kořist lehce zadrhává. Můžou za to i nové výrazy, kterých je v příběhu čím dál tim víc. Po čase si na však zvyknete, i na spisovatelův zvláštní styl psaní. Chvílemi totiž používá ich formu, pak najednou, když mluví glupani začne psát wir formou. Místy čtenáři Kořist připomíná předešlé dystopie či některé upírány, které znáte z dřívějších četeb. Nicméně Fukuda postavil upíry do úplně jiného světla než jak jsme dosud byli zvyklí. Vzal si sice něco z předešlých děl, ale zároveň dodal dost svého koření, aby mohl být považovaný za originálního. Fukuda ví, že v dnešním světě, kdy je podobných děl hodně je čím dál těžší se nějak odlišit. Jemu se to však povedlo na výbornou.

Zároveň vymyslel postavy, které vás nenechají chladnými. Fandíte jim od začátku do konce a s napětím čekáte, co si pro ně spisovatel zase připravil. Nutno podotknout, že Andrew jim nic nedá zadarmo.V druhém díle si všichni jeho hrdinové projdou neuvěřitelnou proměnou. Především jeden z hlavních upírů, tedy glupanů, Gen. Od prvního dílu se změnil k nepoznání. Jakoby svým způsobem dospěl, pokud by to bylo možné. Kdo mi místy lezl na nervy byla jeho vyvolená, ale chtě nechtě se s ní musíte smířit. Anebo ji ignorovat a víc si všímat dalších postav.

Trochu mě zarazilo pár děr, které Fukudův svět má, ale jsou to takové maličkosti, že vás do očí praští jenom maličko. Co se mi moc líbí jsou krásné obálky. Už známe i třetí díl s názvem Past, který bude mít barvu zelenou. Co mi vadí je ten červený obdélníček s nápisem Young adult, prostě se tam nehodí. Pořád je to ten nejmenší kaz na jinak dokonalé knížce. Je čtivá, s nápadem a dovolí vám nahlédnout do světa v němž jsou lidé lovnou zvěří.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Kořist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 10. listopadu 2014 v 20:53 | Reagovat

Škoda, že to Fukuda vít nedotáhl a nechal ve svém světě některé nesrovnalosti, ale i tak to bylo hezké počtení :)

2 viscovim viscovim | E-mail | Web | 26. listopadu 2014 v 15:27 | Reagovat

Mně se sice Kořist nelíbila tolik jako Hon, ale rozhdně nebyla špatná. Příběh se mi líbil, jen mi nesedl styl psaní a celá první polovina. Druhá mi to skvěle vynahradila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama