Abigail Gibbsová – Večeře s vampýrem 1 – Temná hrdinka

16. listopadu 2014 v 18:18 | Polgara |  Paranormální romance
Příběh o tom, že ne všechny změny jsou k lepšímu


Nakladatelství: Euromedia Group
Rok vydání: 2013
Počet stran: 478

Hlavní hrdinka Violet Leeová jednoho večera pozná, že lidé nejsou jediní, kteří dokáží lovit ostatní druhy. Dozví se to v okamžiku, kdy je svědkem brutální vraždy ix lidí na jednom zdánlivě opuštěném náměstí. Snaží se uprchnout, ale noční zabijáci ji polapí a uvězní ve svém sídle. I když uvězní není to správné slovo. Violet se může pohybovat volně po domě, ale nikdy nesmí opustit jeho zdi. Což se dívce nelíbí a zpočátku se horko těžko smiřuje se svoji situací. Zároveň si uvědomuje, že už nikdy neuvidí své blízké, nikdy nebude chodit do školy…postupně poznává upíry, kteří se na zámku vyskytují. Zároveň se dozvídá, že má dvě možnosti. Buď zůstane vězněm tohoto honosného sídla navždycky anebo se stane jedním z vampýrů. Kterou cestu si Violet zvolí?

Odpočatku je jasné, jakým směrem se bude vyprávění ubírat. Je zvláštní, jak je Temná hrdinka podobná všem předchozím upířinám, ale přitom je svým způsobem originální. Příběh je vyprávěný ze dvou pohledů - Violet a Kaspara. Kaspar je upíří princ, jenž je zvyklý, že dostane to, co chce. Zpočátku na vás působí jako rozmazlený floutek, jemuž byste nejradši vyrazili zuby. Je panovačný, drzý a zvyklý všem rozkazovat. Proto je pro něj velkým překvapením, když se k němu Violet chová jinak než ostatní - drze. Uvězněné dívce dá přezdívku Děvenko, která v sobě ukrývá lehký ironický náhled.

Díky Vee se dozvídáme, jak probíhá život upíry. Jejich společenské rozdělení, kdo je kdo, ale především, jak to chodí na jejich královském dvoře. Hodně se mi líbil mýtus okolo zesnulé vampýrské královny, a to,jak její smrt poznamenala její rodinu. Od jejího manžela po jejího syna. Zajímavé bylo, že králem se mohl stát pouze čtvrtý a sedmý syn z dětí.

Co se mi líbilo méně byla ta část,která paří spíše erotickým románům. To jiskření mezi Vee, Kašparem a Fabianem je popsané velmi dobře, ale už by nemusela zabíhat do takových podrobností. V tomhle ohledu bych uvítala náznaky, dovést to do určitého okamžiku, a pak to jednoduše utnout. Co je škoda, že největší pozornost dostávají tři hlavní, výše zmíněné postavy. Na ostatní se tak trochu zapomíná. Dokonce i na otce Violet, který je hlavním nepřítelem upírů. Je škoda, že i samotný král se tam mihne, ale přitom je to hodně zajímavý charakteru něhož bych klidně víc scén uvítala.

Konec prvního dílu je takový, jaký jste očekávali, ale i přesto je svým způsobem překvapením. Nutno zmínit, že spisovatelka čtenáře natahuje až do samého konce, mlží a i po přečtení první stránky si nejste jistí, jak se Temná hrdinka bude vyvíjet dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiččka Janiččka | Web | 16. listopadu 2014 v 18:27 | Reagovat

Tak to vypadá opravdu zajímavě. Nastává období dlouhých studených večerů. No možná si knihu pořídím a přečtu.

2 lina lina | Web | 16. listopadu 2014 v 22:23 | Reagovat

Jo tahle se mi líbila..mám doma v angličtině :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama