Seriálové okénko 2014 – od Flashe po 8. sérii Teorie

24. října 2014 v 20:23 | Polgara |  Seriály
...


Za nježhavější novinku považuju marvelovský seriál Flash. Na tenhle kousek jsem se hodně těšila. Určitě jste všichni zaregistrovali, že tento kousek v podobě červené šmouchy unikl o něco dřív než měl. A tak pro nás DC comics přichystal takovou opakovací ochutnávku. Povedla se jim víc než dobře. Už díky seriálu Arrow (mimochodem i ten se v září dočkal nové 3 série) bylo jasné, že hrdina, který se vyznačuje neuvěřitelnou rychlostí nezůstane bez povšimnutí. A samozřejmě, že nový seriál na sebe nedal dlouho čekat.

Prozatím mám za sebou dva díly a napadá mě jedno slovo: Hustý. Nicméně potom, co jsem si přečetla komiks od BBartu Flash: Znovuzrození jsem však ještě zmatenější a musím si dosehnat ještě další díly. Tedy pokud u nás jsou.

Dalším z řady komiksových superhrdinů je Arrow a výše zmiňovaná třetí série. Tady jsem trochu na rozpacích. První série byla výborná, druhá ještě ušla, ale u třetí...přijde mi, že zbytečně ožvují postavy, které měly zůstat mrtvé a zbytečně zabíjejí postavy, které měly zůstat živé. Vyberte si. :-D

Se seriálem Agents of S.H.I.E.L.D jsem se trochu prala. Prvních pět dílů jsem se nudila a to dost. Nicméně kamarádka mi poradila, ať zkusím popojet a přeskočím tak na 7 díl prnví série. A ejhle ono to fungovalo. Tady se mi líbí různé flashbacky, záběry na jednotlivé superhrdiny, jiný pohled na to, jak se vlastně uklízí potom, co si naši svalovci rozdají rány a mnoho dalšího. Naví ty efekty, hudba a mňamózní agenti....

Dalším z řady DC comics je Gotham. Opět jsem se do tohohle seriálu musela zpočátku nudit. Navíc mi vadilo, jak se z Gothamu snaží dělat New York, ale hlavní hrdina v podobě Gordona si vás získá. Ani malá holčička se jménem Cat není k zahození. Jen by mě zajímalo jestli je to jistá budoucí dáma anebo ne. Ale uvidíme.

Na čem v poslední době ujíždím jsou animované seriálové verze se superhrdiny. Kdo v tomhle vede je Spider Man...těch verzí je mnoho. Jmenujme alespoň Senzační Spiderman anebo Spiderman Bez hranic. On je výborný hláškář a právě na tom seriály s ním postavily. A udělali dobře.

Nesmím zapomenout na seriál, který mě ke komiksům přivedl. Dámy a pánové, přivítejte prosím Teorii Velkého Třesku. Sheldon, Leonard, Howard, Raj, Penny, Amy, Bernadette....tohle dílo miluju. Znám ho nazpaměť, protože každý díl se dá vidět zas a znovu. Nicméně v září jsme se dočkali 8 série, která připravila změnu nejenom pro jednotlivé hrdiny, ale také pro diváky. A upřímně? Je to šok. Nejsem spokojená s proměnou Penny anebo směr jakým se ubírá Leonardův charakter. Přijde mi, že už trochu vaří z vody a neví, jak to velkolepě ukončit. Přeci jenom i takový Dr, House se pokousil o zmátoření 8. série, kdy už se House a Cuddyová dali dohromady, ale naštěstí se dál nedostalo. Je to škoda. Obojí jsou seriály s velkým potenciálem, tak nechápu proč najednou takový úpadek. PS: Taky vás dorazila změna dabingu Penny a Amy? Já chápu, že je to kvůli problémům, které ve světě českého dabování dělají pěkný humbuk, ale i tak.

Další pán na holení je tu Castle na zabití. Znáte to, konečně se vaši oblíbení hrdinové dohodli na datu, už jsou krůček u toho, aby mohli být šťastní, ale znovu jim do toho něco vleze. Pak, když to něco vyleze na povrch, tak vy jen zíráte a říkáte si, zda přeskočilo vám anebo režisérovi. Co mě opět rozladilo je změna hlasu Beckettové. Fňuk.

Panství Downton na sebe taktéž dlouho nenechalo čekat a už nás poctilo 5. sérií. K tomuhle ohu dodat jen famózní. Mimochodem, víte, že Maggie Smithová, která zde hraje nejstaršího člena hlavní šlechtické rodiny dostala ocenění od královny Alžběty za svoji 60 letou divadelní, filmovou a seriálovou kariéru?

Vicious. Taky máte tendenci doplňovat si všechny filmy a seriály se svými oblíbenými herci? V tomhle případě jde o Iana McKellena (Gandalf, Magneto, Pán času, Šifra mistra Leonarda, Richard III., Bohové a monstra, Nadaný žák...). Jedná se britský sitcom, který s ezaměřil na trochu jinou tématiku než na kterou jsme zvyklí. Ale je to pojaté v náznacích, s klasickým britským humorem a atmosférou.

V poslední době dokoukávám Dva a půl chlapa. Zpočátku jsem byla lehce rozladěná ze změny Charlieho, ale časem si uvědomíte, že to ani jinak nešlo. Navíc tu je pořád nezapomenutelný humor, postavy a dům na pláží v Malibu.

Zdroj obrázků: serialzone.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | E-mail | Web | 24. října 2014 v 20:33 | Reagovat

Právě jsem dokoukala sedmou sérii Teorie velkého třesku. Miluju ten seriál a taky nesouhlasím se změnou hlasů - je to škoda. Penny ta změna v osmé neprospěla a to jsem viděla jen fotky. Docela mě děsí, že v osmé si to seriál kazí :-(

Dva a půl chlapa. Tam jsem neviděla snad jen devátou a desátou řadu. Jinak super seriál, prostě se nejde nesmát :-)

2 Melanie Melanie | Web | 24. října 2014 v 20:57 | Reagovat

Ta změna hlasu Beckettové - NE! To je asi tak zhruba moje reakce, když jsem to poprvé slyšela :-D

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 25. října 2014 v 0:20 | Reagovat

Vicious je naprosto skvělej seriál. Škoda jen, že má tak málo dílů... :-D

4 Em Age Em Age | Web | 31. října 2014 v 17:37 | Reagovat

Na Arrow jsem se dívala. :-D Byl to naprosto kouzelný seriál. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama