Laurell K. Hamiltonová – Meredith Gentryová 3 – Svádění luny

28. října 2014 v 18:58 | Polgara |  Společné čtení s Merry Gentry
...


Nakladatelství: Epocha
Počet stran: 347
Rok vydání: 2014
Anotace:
Meredith Gentryová je soukromé očko a zároveň princezna Merry, následnice trůnu Říše kouzel. Ale teď jí ti, kteří jsou jí nejblíže, našeptávají, že se v ní skrývá mnohem víc. Bojí se jí, dokonce i ve chvíli, kdy ji chrání. A kdo by se jim divil? Merry probudila sílu, která v nich tisíce let dřímala. Problém je, že vůbec netuší proč.

Ačkoli tráví každou noc s královninými Havrany, svými nesmrtelnými strážci, nevedou tyto dekadentní hrátky k tolik očekávanému výsledku. Ale děje se něco jiného. Kouzelná moc proudí jejím tělem naprosto nekontrolovatelně. A když Merry spojí své zpola smrtelné tělo s jejich čistokrevnými, cítí, jak narůstá a sílí.

Znáte ten pocit, kdy si u některých spisovatelů říkáte, jaká je škoda, že se v jistých scénách více nerozepíší a u dalších zase, ať uberou na tempu? Zpočátku to neuvěřitelné množství sexu čtenáře přitahovalo, ale tím, jak se prokousával dalšími díly, tak mě nejednou napadlo, že by jich tam mohlo být méně a víc příběhu jako takového. Hamiltonová má neuvěřitelně podrobně promyšlený svět magických bytostí o nichž jste neměli tušení, že vůbec existují.

Nutno podotknou, nedokáže vytvořit zajímavé charaktery to nejenom ty ženské. I když je fakt, že ty mužské jsou tam jenom na to, aby si Meredetih měla s kým užívat.Takže spíše než to, jak se jmenují, si pamatujete, jak vypadají, jaké mají oči, pevný zadek. V poslední době mi připadá, jako kdybych četla a řekněme to na plnou pusu… paranormální porno. Ta sveřepost s jakou nám Hamiltonová předkládá jednu scénu za druhou.

Laurell si však užívá psaní i té fantastické části. Tedy problému, který vyvstal v okamžiku, kdy Merry objevila svoji novou moc a prozatím ji neumí plně ovládat. Což by mohlo být považováno za problém, pokud by ji neovládla a ohrožovala tak tím nejenom sebe, ale také své nejbližší okolí. Co se spisovatelce ještě musí nechat je to, jak čtenáře natahuje na špagátu. V podstatě se nedozvíme příliš nového. Jen zjistíme, že na dvoře magických bytostí se intrikáři stejně, ne-li víc, jako na královském lidském dvoře.

Knížky Hamiltonové si můžete buď zamilovat anebo je začít nenávidět. Není nic mezitím. Zároveň vás spisovatelka u svých dvou sérií dokáže udržet jako hypnotizér. Mistrně vás vplétá do svého světa a vypustí vás z něj až teprve na samém konci příběhu, kdy si říkáte jestli nejste tak trochu masochista.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | E-mail | Web | 2. prosince 2014 v 14:09 | Reagovat

Ahoj, použila jsem úryvek z tvé recenze do svého články EXTERNÍ RECENZE na Svádění luny. Odkaz na tvůj článek a jméno autora je samozřejmostí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama