Laurell K. Hamiltonová – Meredith Gentryová 2 – Pohlazení soumraku

26. října 2014 v 16:58 | Polgara |  Společné čtení s Merry Gentry
...


Nakladatelství: Epocha
Roky vydání: 2013
Počet stran: 285
Anotace:
Meredith Gentryové se podařilo uniknout neúprosným pokusům o atentát ze strany prince Cela, jejího bratrance a soupeře o korunu Říše kouzel, ale teď ji čeká celá řada nových problémů.Aby se mohla stát královnou, musí porodit dítě dřív, než Cel zplodí vlastního potomka. Ale na obzoru je další velká hrozba: lidé umírají záhadným, děsivým způsobem a samotná existence Říše kouzel je ve vážném ohrožení.A tak, zatímco si užívá největší rozkoše svého života, když se snaží počít dítě s válečníky ze své královské stráže, musí Merry zastavit starodávné zlo, které by mohlo zničit samotnou podstatu reality. Prostě zaměstnání jako každé jiné…

Z prvního dílu víme, že se jistý princ naši Merry pokusil zabít. Od té doby se mnohé změnilo. Především to, že princezna temných musí otěhotnět. A od královny Andais proto dostala darem několik nápadníků s nimiž se o tento krok musí pokusit. Ne, že by toho hrdinka litovala. Vždyť jeden je hezčí než druhý a v posteli mají víc než dost zkušeností. Tudíž začíná zápas o to čí spermie bude rychlejší a uvízne v lůně naší Temné princezny. Dalším bonusem je také to, že ten, kdo zplodí královského potomka usedne na trůn.

Nicméně, princezna nezapomíná ani na svoji povinnosti v lidském světě, kde vlastní soukromou detektivní kancelář. Právě tahle kancelář se zaměřuje na případy zavánějící světem fae. To se přihlásí o slovo v okamžiku, kdy za Meredith přijde fae z Požehnaného království (Světlí fae), která z něho byla vyhnána. Vyhnanýma fae není však jediným problémem, který princeznu čeká. V Los Angeles jsou spáchány tři vraždy. Zpočátku to vypadá, že k nim sériový vrah neměl žádný důvod a zabíjel jenom tak, postupem času se ukáže, že šlo o mnohem víc než se na první pohled mohlo zdát.

Pakliže znáte Anitu Blake, hrdinku podobnou naší Meredith, tak si tuhle novou erotomanku zamilujete. Obě mají mnoho společného, ale zároveň jsou dost rozdílné. Obé je erotická romance lehce říznutá urban fantasy. Pokud vám první díl přišel zaměřený pouze na sex, sex a zase jenom sex, tak v Pohlazení soumraku už se spisovatelka zaměřila i na příběh. Ano, jsou tu erotické scény za něž by se nemusel stydět ani Markýze de Sade, ale zároveň slušně napsaný, ale především čtivý příběh plný magických bytostí.

Co se Hamiltonové musí nechat je její promyšlenost s jakou nám představuje svět fae. Díky ní před námi ožívají magické, někdy polozapomenuté bytosti. Dozvídáme se o jejich historii, způsobu života natolik věrohodným způsobem, že si při čtení říkáte, jaká je škoda, že v tom světě nežijete.

Hodně se mi na spisovatelce líbí to, že si na nic nehraje. Čtenář má od začátku jasno, co od jejích knížek může očekávat. Po sérii Anity Blakeové mě Laurell už nic nepřekvapí. U Meredith se už poučila a od počátku avizovala, že hlavním tématem příběhu bude časté vrzání postele a nejenom jí. Proč tohle píšu? Protože přibližně do á dílů Anity se spisovatelka drží, má to perfektní spád, bez toho aniž by vyprávění musela okořeňovat sexem. Ale pak se to jaksi zvrhne v kolotoč erotických scén, kdy ani sama hrdinka už netuší, kolik že partnerů to ve skutečnosti má. Meredith Gentryová je relativně důstojnou nástupkyní Anity a hrdou nositelkou svého jména.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama