Laurell K. Hamiltonová – Meredith Gentryová 1 – Polibek stínů

25. října 2014 v 19:35 | Polgara |  Společné čtení s Merry Gentry
...

Nakladatelství: Epocha
Počet stran: 392
Rok vydání: 2012
Anotace:
Merry Gentryová pracuje pro soukromou detektivní kancelář v Los Angeles, která se specializuje na případy s nadpřirozenými motivy. A ve světě, kde vedle lidí žijí všemožné druhy kouzelných bytostí, o takové případy vůbec není nouze.
Jenže Merry není jen člověk s malou příměsí kouzelné krve, která jí propůjčuje zvláštní schopnosti. Ve skutečnosti je princeznou Temného království, členkou královské rodiny, a od trůnu ji dělí jen několik krůčků. Právě intriky a úklady těch, kteří by ji rádi odstranili z nástupnictví, ji přiměly utéct do lidského světa a za každou cenu svou pravou identitu skrývat.
Poklidná léta, kdy ji ohrožovali jen zločinci a nástrahy velkoměsta, však skončila. Její tajemství bylo prozrazeno a nezbývá než se vrátit ke dvoru a čelit mocenským pletichám, v nichž sex a láska jsou jen nástroji k dosažení vyšších cílů. Zachovat si důstojnost a zůstat věrná svým citům a zásadám není snadné, když Merry na každém kroku jde o holý život…

Meredith Gentryová je hlavní hrdinkou nově vydané série od Hamiltonová. Na rovinu říkám, že, co mě na příběhu přitahovalo, byl příslib toho tajemna, kouzelných bytostí a jejich života. Nahlédnutí do světa temných, ale také těch dobrých. Což o to, od každého jsme dostali trochu. Najdeme tu všechny možné nadpřirozené bytosti, které si dokážeme vybavit.

Co považuji za velký problém, že se spisovatelka zaměřuje na řekněme určitou část, kterou bych čekala v jiné žánrové kategorii. Když už po několikáté čtete, jak jí ho tam vrazil (nutno podotknout, že autorka tyhle scény umí popsat velmi dobře), tak jenom kroutíte očima. Přesto díky určitému masochistickému pudu čtete dál, protože spisovatelku znáte díky její Blakeovské sérii. Víte, že umí psát, ale, že jit trvá než se odpoutá od lechtivých scén. A v této sérii to platí dvojnásob. Než se Hamiltonová dostane k hlavnímu tématu, tak se trochu nudíte. Ale jakmile popojede, dostane se do svých zaběhnutých kolejí, tak máte jasno, že v téhle sérii budete pokračovat.

Přestože má být Merry Gentryová jakousi variací na detektivní příběhy, tak j to pouze jakýmsi zpestřujícím doplňkem. Něčím, co vás má chytit a nepustit. Co se mi na příběhu nejvíc líbilo, bylo právě ta podrobně popsaná hierarchie mezi jednotlivými fae (rozuměj magické bytosti a jedno zda světlé anebo tmavé, už jste tento pojem mohli slyšet v seriálu Lost girl anebo v příběhu od Richelle Mead - Sukuba). Po čase si všimnete, že autorka využila toho, co praktikovala v Anitě. Tedy, že příběh má víc částí, které se pak ke konci vyprávění spojí v jednu dějovou linii. Zároveň vás dokáže vtáhnout do svého takovým způsobem, že ji odpustíte i tu přemíru určitých scén.

Hamiltonová nezapomíná na to, že charaktery postav se vyvíjejí a žádný nezůstane stejný, jako na začátku příběhu. Největší proměnou si projed právě Merry. Zpočátku nevýrazná osobnost, které byste si nevšimli. Postupem času (a to i díky nově objeveným schopnostem, zištění vícero informací o jejím původu) se z ní stane silná žena, která se dokáže prosadit nejenom v lidském světě, ale také na dvoře Temných. Další nezapomenutelnou postavou je její teta Andais, což je samotná královna Temných a někdo, kdo chce Meredith sprovodit z povrchu zemského.

Merry Gentryová je série, která má sice trochu pomalejší rozjezd, ale o to rychlejší spád. Na konci knihy si říkáte, jak je neuvěřitelné, kolik nových hrdinů na vás vyskákalo už během prvního dílu. A o to víc se těšíte na pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L L | Web | 27. října 2014 v 12:47 | Reagovat

Reakcia pred prečítaním recenzie: "jéj, nová séria od Hamilton"
reakcia po prečítaní: "sakra, kvôli tým scénam, kde sa správali ako zvieratá pri párení som s Blake sekla..."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama