Mini recenze neb, co se jinam nevešlo

15. září 2014 v 19:54 | Polgara |  Zaujalo mě
...


Ano, i já dokáži psát ještě stručněji než ovykle, takže vzhůru do toho...ne teď vážně. Tohle jsou kousky, u nichž jsem si byla stoprocentně jistá, že ze sebe něco delšího a srozumitelnějšího nevycucám, tak proto to řeším takto.

Jako první dáma na holení půjde Tai-či od A do Z o Dana Dohertyho. Taková malá čtvercová knížečka v podobě průvodce. Jestli jsem nějaké ty cviky zkoušela? Zkoušela, ale fotit se při nich fakt radši nebudu, mohli byste umřít být smíchem. Po čase jsem však zjistila, že tai či není zase až tak složité. Tedy relativně. K dokonalosti mi ještě velký kus cesty chybí, ale je to výborná forma k odreagování se, vybití, ale především poznání čínského bojovového umění. A upřímně. Kdo z nás alespoň jednou nezatoužil bojovat jako staří čínští mistři?

Knížku můžete koupit na Tai-či od A do Z

Další staro novinkou je knížka Zentagle od Beckah Krahule. Nemohla jsem si pomoct, ale trochu mi to připomínalo Mandaly. Ti z vás, kteří se v tomto oboru pohybují je určitě znají. Nicméně jde o relaxační kreslení zaměřující se na opakování tvarů. Člověk přitom přestane vnímat okolí, zapomene na všechny starosti a jen si užívá chvíli s barvičkami a tu vůni papíru či čerstvě naneseného uhlu. Nevýhodou téhle knížky je, že vám ji všichni rychle zabaví, takže pak nevíte u koho skončila. V poslední době si ze mě rodinka a přátelé dělají soukromou knihovnu čím dál tim víc :-)
Knížku můžete koupit na Zentagle od Beckah Krahule

Iva Hlaváčková - Vládci Sedmihoří 1 - Diamantová cesta

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 360
Anotace:
Příběh plný odvahy, napětí a dobrodružství!
Vládce zla Dragon zabil v souboji svého dávného soka, bílého kouzelníka Ladona. Rovnováha mezi dobrem a zlem se tím narušila a bájné zemi Sedmihoří hrozí krutý osud. Když Dragonův nohsled Murdoch ukradne pět diamantů, které dodávají sílu Knize dobra, dobro se začne ze světa vytrácet. Sedmihoří může zachránit jen vyvolený hrdina ze světa lidí, který drahokamy rozprášené po celé zemi najde a opět spojí dohromady. Sourozenci Ondra a Sára se proto vydávají na strastiplnou cestu. Dokážou najít pět diamantů, které představují lidské ctnosti, a překonat tak vládce zla? Který z nich se stane vyvoleným?

Mhmm, přemýšlela jsem, co s Diamantovou cestou od Ivy Hlaváčkové. Tahle knížka mě zaujala nejenom svoji obálkou, ale, tak trochu anotací. Ale, když jsem ji potom otevřela, a pak zase zavřela...chápu, každý nějak začínal, ale tohle mi přišlo jako kopie všeho, co kdy autorka četla. Uznávám má to nádherně promyšlené, snažil se to zakrýt a inovovat, ale člověk čeká prostě víc než jenom jednodušší příběh plný toho, co už známe. Co se mi líbilo byla autorčina fantasie a kladný bod má ještě za česká jména, která používá pro své hlavní hrdiny. Ale jinak? Jako knížka pro menší děti ideální, ale dál bych za ni ruku do ohně nedala.

Knížku můžete koupit na Diamantová cesta

Za poskytnutí recenzních výtisků děkuji nakladatelství Metafora a Fragment
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama