Jak vycvičit draka 2 (2014)

10. září 2014 v 18:37 | Polgara |  Filmy
...


Dreamworks opět nezklamaly a připravily výbornou podívanou, která nenudí a potěší. Znovu se potkáváme se starými hrdiny, kteří jsou o pět let starší. Vřela doporučuju seriál, který má již dvě série a film dvojka se odehrává po druhé sérii a jsou v ní nejedny narážky právě na seriál. Nicméně naše mládež je o pět let starší. Nejenom povahově, ale především vzhledově. Což prospělo především Škyťákovi a Astrid. Ostatní tu slouží jenom jako doplněk. Škyťáka čeká pro něj nepříjemná povinnost. Musí převzít místo náčelníka po svém otci Kliďasovi z čehož dvakrát odvařený není. V poslední době totiž čím dál víc utíká na Bezzubkovy zkoumat nepropádané krajiny a dotváří tak mapu okolí. Jenže ani tahle zdánlivě klidná výprava neskončí bez problémů. Na okamžik je zajat lovcem draků Eretem od něhož se dozví o Drogovi. Díky tomuhle výletu se rozhodne Droga najít a přesvědčit, že má špatný plán. Nicméně při svém pátrání potká někoho o němž si myslel, že už dvacet let nežije.

Málokdy se stane, že dvojka překoná anebo se alespoň vyrovná jedničce. V tomto případě se to povedlo. Vzhledem k tomu, že jsme všichni viděli trailer, tak mohu prozradit, že se tu objeví znovunalezená Škyťákova matka. Přiznám se, že jsem zírala stejně podobně Škyťák. Je to svérázná a silná ženská hrdinka se jménem Valka (vřele doporočuju pustit si film v angličtině, mluví ji Cate Blanchett). K samotnému příběhu....jsou tu dvě linie, vlastně tři. Ta, co se zaměřuje na samotného Škyťáka a jeho neochotu převzít vedení vesnice po svém tátovi. Ta, která se věnuje hledání Droga přičemž s ní úzce souvisí ta, kdy potká po dvaceti letech svoji matku. Právě tahle část je nejchytlavější a nejlépe propracovanější. Ostatní slouží jen jako bonus navíc.

Co se mi líbilo, bylo seznámení se světem draků, tak jak ho neznáme. Tedy z pohledu Valky, která tím vysvětluje i to, proč se tak dlouho ukrývala. Ty záběry na svět, jenž vytvořil alfa drak jsou překrásné. Pořád jsem však měla dojem, jako kdyby je vytvářel tentýž člověk, co Avatara. K drakům....jsou tu promyšlenější než kdy předtím. Díky Valce se na ně díváme z jiného úhlu pohledu. Zároveň se mi líbilo shledání Škyťákových rodičů, které je dojemné a zajímavé. Jen mi přišlo, že....mhmm, vlastně moc nemohu prozrarozovat, co? Snad jenom to, že se i Škyťákův tatík dočká nečekaného překvapení.
Samotný příběh je chytlavý, co jej hodně táhne je citové spojení mezi Bezzubkou a Škyťákem. Hlavně ty Bezzuzbkovy obličeje jsou nezapomenutelné. Hodně mě překvapilo, kolik prostoru dali Buřině, což je dračice Astrid. Kdo zaujme a mile pobaví je Eret. Jen jsem si nemohla pomoct, ale připomínal mi Svena z Ledového království (Frozen).

K samotným efektům a soubojům. Ty snad netřeba zmiňovat. Scény, kdy si Bezzubka a jeho kamarád užívají let jsou nádherné. Zároveň divákovi dovolují nahlédnout víc do krásné okolní krajiny, která má hodně co nabídnout. Hodně celému snímu dodává atmosféru i hudba od Johna Povella. Jak vycvičit draka je krásný milý příběh doplněný o novou postavu. Zpočátku jsem si nebyla jistá, co si o Škyťákově matce myslet, ale získala si mě. Ten její humor, láska k drakům, a pak i setkání s Kliďasem...navíc díky tomu pochopíte, komu je Škyťák podobný.

Samostatnou kapitolou je Bezzubka, který jakoby si žil vlastním životem. Ty jeho ksichtíky, určitá škodolibost v jeho chování nemají chybu. Díky němu vznikají nejedny vtipné scény. Zaujal mě i drak Valky, který bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Stejně tak i draci v podobě alfa samců, kteří se povedli na výbornou. Celkově je Jak vycvičit draka 2 milá, příjemná podíváná, jež pobaví nejenom děti, ale i dospělé.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kartarica Kartarica | 10. září 2014 v 18:52 | Reagovat

Můžu vřele doporučit, báječně jsem se bavila, a užila si každou minutu.

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | 10. září 2014 v 21:46 | Reagovat

Už se těším, až se na to podívám... :)

3 V. V. | Web | 13. září 2014 v 10:03 | Reagovat

Mám v plánu se na to podívat. Jednička se mi kupodivu líbila i přes ty příšerné "vikingské" rohaté helmy :)

4 Ter Ter | E-mail | Web | 13. září 2014 v 13:30 | Reagovat

Super článek a ještě lepší pohádka. :) Každý by se na ni měl podívat.:))

5 Vénie Vénie | Web | 24. listopadu 2014 v 16:33 | Reagovat

Není to Drogo, ale Drago.
Krom toho tam máš i pár jiných pravopisných chyb. Nicméně recenze je hezká. i tvůj blog nepostrádá jistý osobitý styl. Líbí se mi. Jak vycvičit draka miluji a druhý díl jsem viděla(stejně jako ten první) nejmíň desetkrát.
Přeji mnoho blogařských úspěchů, ať ti se chodí hodně návštěvníků a ať máš hojnost komentářů.
Vénie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama