Dick King Smith – Já a moje příšera

23. září 2014 v 14:32 | Polgara |  Fantasy
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 123
Anotace:
Když Angus a Kirstie najdou na pobřeží tajemné vejce, tak netuší, že se z něj nevylíhne pták, ale příšerka. Děti jí dají jméno Crusoe. Záhadný tvor je nejdřív maličký, ale roste tak rychle, že je mu za chvíli těsné i jezírko na zahradě. Děti spolu s dědečkem a rodiči musí Crusoea odvézt na bezpečné místo a ukrýt ho před zraky lidí. A tak se zrodí legenda...
Milé a příjemné čtení, které zvládnete za jednu jízdu tramvají. Hlavní hrdiny knížky, tedy věčné hladového Angus a trochu rozumnější Kirstie si oblíbíte okamžitě. A to nejenom pro jejich lásku ke zvířatům a všemu živému, ale i jejich zvědavosti. Právě ta je dostane do situace, kdy najdou vejce z něhož se vylíhne dost nezvyklá potvůrka. Ale oni si ji přesto zamilují, starají se o ni a prožívají s ní nejedno dobrodružství. Snaží se jej totiž ukrýt před zraky dospělých, aby mu nikdo neublížil. Narozené mládě dostane jméno Crusoe.

V první řadě si čtenář musí uvědomit,pro koho je knížečka určená. Pro děti. Tomu odpovídá její styl psaní. Je čtivý, milý, místy naivní a někdy i obsahující poučení. Tedy obsahuje všechny ingredience, které má správná pohádka mít. Navíc tu najdeme i tu trochu tajemna v podobě příšerky o níž se naši dva dětští hrdinové starají.

Nutno podotknou, že knížka se dočkala filmové verze z roku 2007. Jakožto správný barbar se musím přiznat, že jsem ho neviděla, ale hodlám to po dočtení knížky napravit. Nutno pochválit i krásnou obálku a grafickou úpravu knížky, která příběhu dodáá tu správnou atmosféru.

Knížečka je to vážně útlounká, tudíž nečekejte žádné dech beroucí putování plné nečekaných zvratů. Jednoduše jde o příjemné a milé čtivo, které i dospělého na okamžik odloudí z reality a dovolí mu zavzpomínat a jeho dětství.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Já a moje příšera
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 24. září 2014 v 15:31 | Reagovat

To téma je opravdu zajímavé, škoda že nemá více stránek, to by mě asi zaujalo více :-D. Ale na druhou stranu; je to pěkné číslo! 123... :D :D.
Aha, pro děti - nu, tak nic, a to to znělo zajímavě! :D. Ráda čtu fantasy, ale mělo by to pro mě být alespoň trochu věkově vhodné :D :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama