Arrow (2012)

6. září 2014 v 16:15 | Polgara |  Seriály
Pokud jste neviděli, tak nečíst. Článek může obsahovat spoilery, ale snažila jsme je omezit na minimum Usmívající se


S komiksy a jejich seriálovými či filmovými podobami se v dnešní době roztrhl pytel. Kromě Marvelu tu máme řadu krásných kousků od DC comics, které dlouho mlčelo a až v posledních měsících se rozhodlo vydat pár svých svěřenců. Patří sem například Batman, Superman. Konečně se seriálové podoby dočkal i Constantine a v neposlední řadě Arrow.

Je škoda, že u nás prvně musí něco dostat podobu na velkých plátnech a až potom se okolo toho strhne velký humbuk. Nejinak je tomu v případě hrdiny Olivera Queena, který žije ve městě Starling city. Jenže se svým otcem se vypraví jednoho dne na loď, která ztroskotá. Všichni jej mají za mrtvého, má pohřeb, ale on se po pěti letech vrátí. Pro všechny je to pořád ten samý Oliver jehož nezajímá nic jiného než večírky a krásné ženy. Jenže nic není takové, jak na první pohled vypadá. A právě to má brzy zjistit nejenom Olího rodina, ale především město.

Rovnou podotýkám, že nejsem znalcem komiksové předlohy, ale hodlám to napravit. Nicméně chvíli mi trvalo než jsem seriálu podlehla. Ono to není špatné, ale má to svých pár ale. Co mě zarazilo byla podobě Arrowa s Batmanem. Ale to je čistě náhodné a asi to v tom vidím jenom já. Mimochodem, všímáte si, že většina DC comicsů má vymyšlená města, zatímco ta marvelovská se odehrávají ve skutečných? Zároveň každý pořádný superhrdina má svoj slavnou hlášku. V tomto případě Arrow používá: "Zklamal jsi tohle město." A všichni víme proč. První série nás s hrdinou seznamuje ve chvíli, kdy se rozhodl očistit svoje město od zločinců, jejichž jména jsou napsána na jakémsi seznamu, který vlastnil jeho zesnulý otec. Je tím doslova posedlý. Přitom mu pomáhají dva jediní lidé, kteří znají jeho dvojí totožnost. Vlastně jeden, Felicity se Oliverovo tajemství dozvídá později. Jsou jimi John Diggle (David Ramsey) a Felicity Smoaková (Emily Bett Rickards). John je bývalý příslušník jednotky v Afgánistánu a Felicity je výborná ajťačka, heckerka a člověk, který dokáže nemožné. Zároveň zajišťuje vtipné scény a nezapomenutelné hlášky jimž se smějete ještě dlouho potom, co skončí. Co jsem ji záviděla byl její šatník. Škoda, že nedávají odkazy na to, kde nakupují. Některé ty její kousky bych si klidně koupila.

Dalšími postavami jsou jeho sestra Thea Dearden Queen (Willa Holland) počátku relativně nevýrazná postava, která se druhou sérií změní k nepoznání. Tuhle holčinu máte rádi, i když nechcete. Thea je svérázná osobnost, která si udělá vlastní cestičku a i o ní se dozvíte pár věcí u nichž budete zírat. Dalším na řadě je Moira Queenová (Suzanna Thompson), matka Olivera a Thei. Zvláštní to žena. Nejdřív nevíte, co si o ní máte myslet. Jestli je to mrcha anebo žena, kterou někdo vydíral. Když však dojde na druhou sérii, tak si ji oblíbite a oni vám s ní udělají, to co udělají. To by jeden toho režiséra zabil.

Jako další postava je tady Dinah Laurel Lanceová (Katie Cassidy), která je Oliverovou bývalkou. Právě ona přišla na Oliverově lodi o sestru (i o ní se postupem času dozvídáme víc než by se nám líbilo, měli to s ní nechat tak, jak to bylo). Kdysi spolu tihle dva chodili, ale potom, co se Olí vrátil je to s nimi jinak a chvíli jim trvá než k sobě zase najdou cestu.

Postava Laurel je zvláštní. Někdy byste jí dali přes pusu, aby se vzpamatovala a začala chovat normálně, jindy ji fandíte. I ona si projde hodně velkým vývojem. Dalším z rodinu Lanců je Quentin Larry Lance (Paul Blackthorne), který Larryho ztvárnil naprosto dokonalým způsobem. Hraje policajta jehož jediným cílem je zničit Arrowa, protože mu něvěří ani nos mezi očima. Nicméně i on se změní a jak? Na to se podívejte.

Pak tu máme ještě Saru Lanceovou (Caity Lotz), která měla podle mého zůstat mrtvá. Tahle postava mi tam neseděla od samého počátku, navíc zjištění, že jí dali jednu z hlavních rolí....brr. Ne, vážně přišla mi tam zbytečná. Stejně tak jako oživení Sladea Wilsona (Manu Bennett), což je bývalý přítel Olivera z ostrova a posléze jeden z hlavních záporáků druhé série. Ještě před ním se tady objeví šílenec Malcolm Merlyn (John Barrowman). Někdo, kdo ovládá nejenom Starlingcity, tahá za nitky a až do posledního okamžiku nevíme, kdo to je. Jedná ve stínu, ale jedno o něm víte jistě, přejete mu tu nejhorší možnou smrt. Koho jsem si ještě oblíbila byl Walter Steele (Colin Salmon), nový přítele Moiry. Je škoda, že právě tahle postava byla ze seriálu odříznuta, tak brzy.

Nicméně hrdinů, ale i záporáků je v seriálu víc enž dost. Co je zajímavým prvkem je to, že jsou tam flashbacky do doby, kdy byl Oliver pět let na ostrově. Tudíž se postupně, po velmi malých kouscích dozvídám, co se s ním dělo, a co všechno prožil. Časem se o ostrově dozvídáme i z pohledu Sáry. Bez téhle hrdinky bych se klidně obešla. Měla sice úžasný kostým, dokázala bojovat lépe než Oliver, ale ne. Měli ji nechat mrtvou. Jako bonus jsou tu ještě scénky s Flashem. Dovolím si tvrdit, že jim ten pilotní díl k novému seriálu Flash utekl schválně, aby diváky na tohle připravili. Ale tohle můžou být jen moje domněnky, tak brát s rezervou.

Nicméně druhá série skončila naprosto neočekávaným způsobem. V podstatě všechno nějak nabralo jiný směr než jsme čekali, několik postav se dostalo změn. Například Thea, kterou n druhé sérii nepoznáváte a říkáte si, kde je ta holčička, kterou jste znali předtím. Co mě mrzelo, co udělali s Moirou. Oni ji odpraví v čase, kdy si začne být divákovi sympatická. Zároveň se dozvídáme víc tajemství z rodiny Queenových a jedno, které se týká Thei. Nebudu prozrazovat, jaké. Osobně se nemohu dočkat třetí série, kde nás čeká víc než pikantností.

Co se týče postavy samotného Arrowa, tak ano i ne. Trvalo mi než jsem si k němu našla cestu. A to bylo až v době, kdy do týmu přibral Felicity na plných sto procent. Zároveň bych čekala, že bude umět trochu víc. Přišlo mi, že ho přepere téměř každý, ale, když se dostáváte dál, chápete, proč tomu tak je. A ty hlášky a přestřelky mezi jednotlivými hrdiny jsou nepřekonatelné. Celkově jsem z Arrowa nadšená, jen mi přišlo, že něco mohli udělat jinak a lépe.
Zdroje obrázků: 1, 2 a 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 the-flash the-flash | Web | 15. listopadu 2014 v 23:32 | Reagovat

Omlouvám se jestli ti zasahuji do blogu. Mimochodem je super:)), ale rozjíždím nový blog the flash tak kdyby ti nevadilo dat odkaz nebo na to kouknout. Předem děkuji. A omlouvám se jestli jsem rušila.
http://the-flash.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama