Anderson Christopher – William, Kate a malý George

5. září 2014 v 18:57 | Polgara |  Světová literatura
...


Nakladatelství: Práh
Rok vydání: 2013
Počet stran: 284
Anotace:
Už od začátku jim bylo souzeno stát se jedním z nejoslavovanějších manželských párů dvacátého prvního století. On, šarmantní a sympatický mladý princ, jenž jednoho dne usedne na anglický trůn. Ona, neuvěřitelně krásná neurozená dívka, která si získala jeho srdce. Společně se princi Williamovi a Kate Middletonové nějakým způsobem podařilo překonat veškerá úskalí a navzdory všem skandálům, mocenským pletkám, tragédiím a všeobecné neutěšenosti, které provázejí britskou královskou rodinu, si vybudovat a udržet pohádkovou lásku.

Kdo by nechtěl nahlédnout do zákulisí královského páru? Jeho soukromého života, zvyků, rodinných tajemství, která by neměla spatřit světlo bulvárních stráek. Mám-li být upřímná, tak každý z nás nejednou zatoužil vyzkoušet si, jaké to je být princeznou. Tou, která je vždyc elegantní, krásná a vzdělaná. Tou, která může nosit honosní róby a tvrdiž, že patří do nejznámější šlechtické rodiny. Upřímně? Všechny. Vždyť musí to být nádherný život plný večírků a zábavy. Zapomínáme však, že takový život má i tu vedlejší stránky. Všechny ty předpisy, pravidla, která by správná takto vysoko postavená žena měla dodržovat. Právě tahle knížka nám nabízí trochu jiný pohled na věc. Zároveň však čtenář nesmí zapomínat na to, že spisovatel využil přiměřené množství domněnek. Tudíž berte některé informace s rezervou. Přeci jenom právě tohle vydání patří mezi to lepší, co u nás vychází.

Nicméně, co mě zarazilo, bylo uvedení jména malého George hned v úvodu nadpisu. To si človkě říká, co o tom malém tvorečkovi chce autor životopisu psát. Přesto se však na knížku těší a otvírá ji s příjěmným očekáváním. Publikace je doplněná řadou fotografií s života této rodiny. Zároveň se spisovatel snaží používat takový jazyk, aby čtenáře neunudil k smrti a dokázal udržet jeho pozornost. Což se mu i daří, jenže pak tam přijde s dost zvláštními tvrzeními u nich nejednou kroutíte hlavou a přijdete si, jako kdybyste četli bulvární plátek. Což je škoda, protože potenciál tahle knížka má.

Co mě zarazilo, jak Andrsen do tohohle životopisu vkládá svoje názory. Právě u těhle publikací mi přijde, že by se to dít nemělo. Že by měl spisovatel čtenáři pouze určit správný směr a ne mu podsouvat to, co si myslí on. Přesto jej chápete. Není to vyloženě špatné dílo, i když má svoje mouchy. Nicméně čtete jej se zvědavostí, kterou u vás vyvolá. Zároveň si představujete to, o čem píše. Nutno podotknout, že právě tahle knížka vás donutí si o tomto páru, historii jeho rodiny a jednotlivců zjistit mnohem víc az což má u mě spisovatel velké plus. Zároveň za to, že mi dovolil nahlédnout do života jedné známé a vznešené rodin velmi příjemným způsobem.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Práh
Knížku můžete koupit n William, Kate a malý George
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Créatio Créatio | Web | 5. září 2014 v 22:26 | Reagovat

Nevedela som, že o nich písal niekto knihu. Ale vlastne, prečo nie? :)
A takisto, ako vravíš s tou autorovou subjektivitou. To by skutočne v takejto knihe nemalo čo hľadať, ak som ju správne pochopila...

2 Cleo Cleo | Web | 6. září 2014 v 8:45 | Reagovat

Už jsem četla jenom Kate a Williama a stačilo mi to. Nevím. Nemám moc ráda, když se o takových lidech píše. Protože mi přijde, že to jsou výtažky z bulváru v tvrdých deskách. Ale možná se pletu a je to vážně pěkné čtení. :)

3 Polgara Polgara | Web | 6. září 2014 v 11:58 | Reagovat

[1]: Nemělo. Životopisy jsou o podání neutrálních informací, v případě pokud je spisovatel zná osobně a nejen z bulvárů, tak mi ten osobní pohled nevadí, ale tohle tam místy bylo moc. Nicméně ta knížka není vyloženě špatná, čtenář se z ní dost dozví. :-)

[2]: Je, jen zo člověk musí brát místy s rezervou. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama