Zloba – Královna černé magie (2014)

27. srpna 2014 v 22:14 | Polgara |  Filmy
Pokud někdo neviděl, nečíst. Článek může obsahovat spoilery


Kdo by neznal klasickou Šípkovou růženku, kterou má na svědomí Walt Disney. Mám na mysli takové to nejznámnější, kdy se hodnému králi a královně narodí krásná dceruška, kjíž však prokleje zlá víla. V posledním okamžiku však i ta z těch tří hodných víl vyřkne svůj dar. A to, že neumře, že jen upadne do hlubokého spánku, dokud ji nepropudí princ na bílém koni polibkem z pravé lásky...pokud jste jako já vyrůstali na téhle verzi, tak na ni urychleně zapomeňte. Což je víc než dobře. Maleficient přináší něco nového, něco, co charakteristický rys pohádek převrátí naruby.

Máme tady lidské království sousedící s tím vílím, kde žije víla jménem Zloba (Angelina Jolie), která je zároveň strážkyni tohoto kouzelného údolí. Její srdce dosud nepoznalo zradu, tudíž nemá žádný strach z lidí a je hodná. Jednoho dne se v jejím údolí objeví kluk, který se Zlobou začne postupně sbližovat. A co osud nechtěl, postupem času se do sebe zamilují. Jenže nic není idylické věčně. Jednoho dne však její přítel zradí a Zloba poprvé v životě pocítí, co je to zrada. Díky tomu sama zatouží po pomstě, kterou ji poskytne králova (Sharlto Copley) narozená dceruška...

Už trailer mě nalákal a na tohle jsem se začala těšit jak malé dítě na Vánoce. A to nejenom díky Angelině. Zaujal mě způsob, jakým se dívají na takhle profláklou pohádku. V poslední době je filmů, které se víc věnují takzvanému zlu čím dál víc a je to dobře. Angelina si roli Maleficient očividně užívala. Líbila se mi její proměna, to, jak pro sebe ukradal většinu scén a dokázala zastínit i Šípkovou růženku. Především ty její vtípky neměly chybu, to jak Růžence říkala "Potvůrko", či její škádlení s jejím sluhou Havranem. Nevím proč, ale zpočátku jsem si myslela, že právě on bude tím pravým.

Mimochodem, všimli jste si, že se herečka Imelda Staunton opět oblékla do růžového oblečku, ale tentokrát si zahrála dobrou vílu? I když ta byla možná ještě otravnější než její Dolores Umbridgeová. K samotnému vílímu království....je pojato velmi originálně. Hlavními jsou zde tři víly, pak samotná Zloba a strážci. Ostatní tvorové jsou jakýmsi doplňkem, který tu ani nemusel být. Hodně poutavá a vtipná je ta část, kdy se Zloba a Růženka sbližují díky čemuž vznikají vtipné scénky. Ani Růženčino dětství nezůstává opominuto, díky čemuž pozorujeme vše očima Zloby a její přítele a sluhsy Havrana.

Autor snímku Robert Stromberg se snažil Zlobu polidštit a dokázat, že ani samotné "dobro" není tak hodné, jak se tváří. Králi jsem od začátku přála kudlu do zad. Co mi dělalo problém bylo oblíbit si Růženku, spíš mi tam vadila a působila tam jako nechtěný prostředník. Projevila se až v posledních 40 minutách, kdy herečka Elle Fanning dokázala zazářit. Jediný, kdo dostane trochu víc prostoru jsou tři víly, které tzv. chrání Růženku. Zároveň si autor dal záležet na efektech a krásné hudbě, kterou má na svědomí James Newton Howard. Celkově mě Zloba - královna černé magie příjemně překvapila a připravila příjemnou podívanou, které dominuje především Angelina Jolie.

Zdroj obrázků: Moviezone
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 28. srpna 2014 v 2:28 | Reagovat

Stáhnutý to už mám, teď se na to jen vrhnout!

2 Melanie Melanie | Web | 28. srpna 2014 v 16:03 | Reagovat

Taky mi vadila Růženka, ale to je spíš tím, že nemám ráda Elle Fanning. Jinak jsem na tenhle film taky napsala recenzi, dovolím si odkázat: http://pribehy-ode-mne.blog.cz/1407/maleficent

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama