Patrick Carman – Elyonova země 4 – Osamělé moře

28. srpna 2014 v 19:46 | Polgara |  Fantasy
...

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 212
Anotace:
Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství.
Alexa a její nejbližší přátelé plují na palubě lodi vstříc dalším dobrodružstvím. Poutavé vyprávění o dvou bratrech, jejichž příběh se odehrál dávno před tím, než se Alexa narodila, jim zpříjemní nebezpečnou plavbu a navíc odhalí důležitá vodítka, která snad pomohou Alexe splnit její nelehké poslání.

Čtvrtý díl nás tentokrát seznamuje s bratry Thomasem a Rolandem Warwoldových. Právě Thomas byl pro naši další hrdinku, Alexu důležitou součástí její výpravy, poněvadž ji dělal strážce na každém kroku. Pouštěl se do riskantních cest po pevnině, byl u zrodu měst díky čemuž se stal jejich hrdinou. Mezitím jeho bratr Thomas trávil všechen svůj čas na lodi, kterou pojmenoval Warvický maják. V předchozím díle se oba konečně potkali. Jenže jejich setkání netrvalo dlouho, jelikož jej zpřetrhala Thomasova smrt. Právě Alexa se dostana na Warvický maják, jenž ji má bezpečně dopravit na Osamělé moře. Zde se vyprávění mění a zaměřuje se na dva záhadné bratry.

Carman si trochu pohrál a rozdělil čtvrtý díl do dvou pohledů. Toho, který vypráví Roland a toho, jehož se ujme Alexa. Nezapomíná však ani na ich formu, která obě vyprávění dokresluje. Hodně s ezaměřuje na průběh plavby. Tedy toho, jak to chodí na lodi, jaká je tam atmosféra, a co všechno posádka musí zvládnout a za jakých podmínek.

Čtenáře překvapí především změna, jakou prodělal celkový styl psaní. Je to jako kdyby vyměnili spisovatele a za Carmana se vydával někdo jiný což je velká škoda. Přišlo mi to, že se prostě chtěl svézt na vlně popularity Elyonovy země a napsat ještě pár dílů, aby z toho vyždímal nejvíc. Ano, Alexa je tu pořád, ale trochu vás odrazuje příběh dvou bratří, kteří již nejsou tak zajímaví. Je tu pořád ta krásná, kouzelná země plná tajemných bytostí a neuvěřitelných dobrodružství, ale už to postrádá svěžest prvních dílů. Čtete jenom z nostalgie. Jenom proto, abyste mohli zavzpomínat na staré dobré časy Elyonovy země a odcházíte s pcoitem, že tento příběh měl skončit mnohem, mnohem dřív.

Za poskytnutí recenzného výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na: Osamělém moři
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama