když knihomol fotí - úkol číslo 3

2. srpna 2014 v 12:25 | Polgara |  Když knihomol fotí
Tak a máme tu úkol číslo 3. Jaká je tvá nejmilejší část knihovny. :-)


Nejoblíbenější část knihovny? Jak to udělat, když oblíbené jsou všechny? Tak jsem to nakonec vzala stylem, kde je autor od něhož mám svůj nick. Jedná se o postavu z knih Davida Eddingse, čarodějku Polgaru. Je to dcera čaroděje Belgarata. Fascinovala mě její síla a rozhodnot s jakou se dokáže vypořádat se všemi problémy. Jen je škoda, že právě knížky o ní v podání Davida Eddingse jsou kritizovány. Má dva díly a vypráví o ní a o věcech z jejího úhlu pohledu.

Vidíte tady i pár knížek z rozsáhlé série Meč pravdy od Terryho Goodkinda. Nejdřív vyšly v paperbackové podobě, rozdělené do dvou dílů, potom v pevné vazbě, kde už jsou oba díly dané do jednoho čemuž odpovídá i tloušťka knížky. Navíc je to nádherné vydání, už jsou u 9 dílu, pokud počítám dobře a strašně rárda bych si tuhle sérii dokopoupila v pevné vazbě. Což bude trochu pálka pro peněženku.

Potom ještě Mlhy Avalonu. Další klasika, která mě provázela základní školou. Jsou to zpracované příběhy o králi Artušovi. I když se spíše věnují ženským hrdinkám z jejichž pohledu je knížka také vyprávěná. Jde o známé postavy jako je Morgana la Fey, Guinevra a mnoho dalších. Ale připravte se, že všechno to, co znáte bude podkopáno a zcela převráceno. Knížka se dočkala i filmového zpracování, které má dvě části a je provázené krásnou hudbou od Lorreny McKennit.

Dva díly Inkarceronu, docela překvapivá fantasy a je škoda, že tak trochu v ostatních knížkách upadla v zapomnění. Paladinovo proroctví je už něco jiného než, co se běžně čte. Vřele doporučuju. Jeden díl recenzován na Fantasyi, druhý na Fantasyplanet.

Strážči času jsem četla na doporučení od kamarádky, díky níž jsem si trilogii (recenze na 1, 2 a 3 díl) hrdě koupila v nakladatelství Wales. Byla to jedna z prvních trilogií vůbec. Hunger games (recenze na 1, 2 a 3 díl) je nyní prostě klasika. Přiznám se, že filmy mě trochu zklamaly, čekala jsem od nich víc. Ale knížky nemají chybu.

Bretta a jeho klasiku Tetovaného a Pouštní kopí snad ani nemusím představovat. Ty dvě černé knížky jsou od Anne Bishoopové, objeveno v Levných knihách. Docela mě překvapilo, že se tam ocitly. Ale většinou jde buď o nevyprodané náklady, tudíž se ne vždy musí jednat o nekvalitní literatury anebo to, co je trochu poškozené či se toho nakladatelé zbavují.

Pořád čekám na pokračování Odstínů života, ale zatím nic. I na Gjorky si čtenář ještě nějaou dobu počká. Fňuk. Mám tu i Míšu Burdovou, to je spíš z nostalgie. Ráda bych si konečně dokoupila třetí díl Smečky, aby to bylo komplet. Recenze na 1 a 2 díl Smečky. Ta oranžová knížka je Alenka v říši divů a Země věčného léta. Dost překvapivé dílko, které jsemr recenzovala na Fantasyi.

Najde se tu i klasika jako je Trudi Canavanová. Od ní mám jen tři knížky z čehož má dvě půjčené Nely. Jde o první díl Sonei a první Tessii. Potom Napůl zlý, docel arozporuplná knížka, kterou buď milujete anebo nenávidíte. Já patřím mezi ty, co ji milují. A ještě tři díly v podobě Jestřába a Rybářky, taková fantasy detektivka od Simona Richarda Greena. Světlo elfů, tři díly opět díky Levným knihám. Hamiltnová a čtyři díly z její série Anita Blakeová. Od Micaha je to vážně jenom o tom sexu, snažila jsem se dopočítat, kolik partnerů Anita už má, ale stejně jako ona se v tom ztrácím. Přitom svět, kde je je hodně promyšlený a fascinující.

Serafína, Čarodějka: Dračí oči, Narozen o půlnoci milé young adult fantasy od Fragmentu, které se čtou příjemně, byť jsou hodně inspirovány Eragonem a nejenom jím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 3. srpna 2014 v 16:43 | Reagovat

Ach, Strážci času!! :-) *ukápne jí nostalgická slza*

2 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 9. srpna 2014 v 10:59 | Reagovat

Já vidim Meč pravdy :D já mám těch paperbacků snad polovinu a k tomu teď i ty velký (ale to bude chvíli trvat, než je sesbírám)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama