když knihomol fotí 7 - Máš knihu na kterou nedáš dopustit?

6. srpna 2014 v 11:17 | Polgara |  Když knihomol fotí
A další úkol je tu :-)Dát Harryho Pottera anebo Pána Prstenů? Či snad Tetovaného, Alchymistu od Michaela Scotta? Strážce času? Oresteiu? Belgarata? Mága: Učedníka anebo Mága: Mistra? Těžké, velmi těžké. Nechtělo se mi dávat to, co bude mít každý. Tak jsem musela sáhnout trochu hlouběji a vybrat jen JEDNU (fňuk) knížku. Zvítězili Draci zlatookého mága, což je třetí díl Ztracených kronik z cyklu Dragonlance. Celou tuto sérii má na svědomí nakladatelství Fantom print.

Z postav u mě vede Raistlin Majere, Tanis půlelf, Tika a její pánvička, šotek Tass či dobrácký Karamon, bratr Raistlina. Je jich strašně moc, ale největším vývojem si prošel právě Raistlin. Od začátku jste nevěděli, co si o něm myslet.Měnil barvu mágova hávu častěji než ponožky, ale přitom zůstával věrný především sám sobě. Zároveň si prošel ze všech jeho spoluputovníků největším peklem. Vždyť právě on byl mučený samotnou bohyní temnoty Takhisis.

V tomhle díle svoje intrikování dotáhne k dokonalosti v podobě rozhodnutí, že bude stát jak na straně dobra, tak i zla. Problémeme ovšem je jeho zdraví. Cena, kterou musel zaplatit, když skládal zkoušky ve Věži vysoké magie. Nejedná se o žádnou přehlídku bitev, ale o souboj myslí, protože právě ta je Raistlinovou nejsilnější zbraní. S ní dokáže obnovit kouzla tak mocná o nich se mu ani nesnilo. Docela i chápu proč jsou záporné postavy v tomto světě, tak oblíbené. Přitom Raistlin není ani dobrý, ani zlý. Je někde mezitím. Navíc mu nahrává fakt, že se snaží zabránit návratu temné bohyně zpátky na svět.

Právě tohle dílko je něčím trochu jiným. Máme tu klasický světa Dragonlance, ale bez draků. Autoři se tentokrát zaměřili na dvounohé hrdiny a jejich problémy. Díky tomu tu máme velké množství intrik a tak trochu fantsy akční detektivku. Navíc ty obálky nemají chybu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Znovuzrozený Znovuzrozený | E-mail | Web | 6. srpna 2014 v 11:59 | Reagovat

Ú, tuhle mám zrovna taky rád. už bych měl konečně dosbírat aspoň tu základní sérii. Mám první dva díly Kronik, první a poslední díl Ztracených kronik a poslední díl Války duší. Ale tenhle je asi fakt nejlepší. Super volba.

2 Em Zet Em Zet | Web | 10. srpna 2014 v 11:44 | Reagovat

Tuhle knihu vůbec neznám, ale teď si ji chci přečíst. :D Mám docela ráda dračí tématiku. :-) Takovéhle fantasy jsou super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama