Jessica Shivington – Violet Eden 2 – Omámení

6. srpna 2014 v 18:38 | Polgara |  Fantasy
...


Nakladatelství: Práh
Rok vydání: 2014
Počet stran: 416
Violet bylo sotva sedmnáct let, když se o sobě dozvěděla nečekané věci. Nejen že je jiná, ale je zatraceně jiná než ostatní! Je napůlčlověk, napůlanděl a osud jí na bedra naložil těžká rozhodnutí - stát se bojovníkem Grigori a tím se vzdát lásky k Lincolnovi, nebo zůstat člověkem a přihlížet, jak se vlády nad světem ujmou padlí andělé? A aby toho nebylo málo, ani uhrančivý Fénix není tím, kým se zdál být!
Nyní na Violet čekají obtížné zkoušky, které prověří její charakter. Je třeba najít posvátná Písma, než se jich zmocní emigranti, a bojovat o ně.
Obstojí před svými přáteli, najde konečně svou spřízněnou duši?
Jaké úmysly má Spence, který přiletěl z NewYorku spolu s ostatními bojovníky Grigori?
Zdá se, že lidé kolem Violet podlehli podivnému omámení… Někdo v jejich skupině je zrádce. A když se v její blízkosti objeví znovu Fénix, hrozí smyslové omámení i Violet…

Grigori. Kdo by tenhle pojem v dnešní době neznal? Jde o bytosti napůl lidské, napůl andělské a jsou to strážci lidí. Právě oni nás mají chránit před emigranty z andělské říše, kterým nejde o nic jiného než o moc. Právě Grigori mají tu moc tyhle cvoky zpacifikovat a poslat zpátky tam, odkud přišli. Jenže jim se zpátky nechce, a tak téměř vždy dojde k větší bitvě.

Právě jedním z Grigori je naše hrdinka Violet s níž jsme se seznámili v prvním dílu Objetí. Je jí 17 let, díky svému původu získala neuvěřitelnou sílu, taky na ni tolik nedoléhá stáří. Aby toho nebylo málo, tak se Violet zamiluje do Lincolna, svého partnera v bitvách. Což není ani tak nic neobvyklého, jako zakázaného, A jak známo, zakázané ovoce chutná nejlépe. Navíc se v tomto díle objeví nebezpečí v podobě posvátných Písem, jež mohou nadělat paseku, pokud se dostanou do rukou služebníků zla. A tak chtě nechtě musí opustit domovinu a vydat se do Jordánska. Na své hodbě za starodávnými nálezy však nejsou jediní. Podaří se jim nemožné a zvítězí v honbě za pokladem?

Líbí se mi, jak Jessica postupně seznamuje své čtenáře světem, kam byla její hrdinka vtažena. Tentokrát se společně s Violet učíme bojová umění, poznáváme, co všechno Grigori smí anebo nesmí a zároveň objevujeme nové a nové nepřátelé. Zároveň nezapomíná na mytologii z níž čerpá a i zde se dozvíme dostatek informací. Vzhledem k tomu, že už od začátku je jasné, že cesta za posvátným Písmem bude plná střetů s emigranty, tak nejsme ochuzeni ani o akční a bojové scény.

Spisovatelka ví, jak čtenáře chytit a nepustit a čím dál tim víc jej vtahuje do svého světa. Vzhledem k tomu, že s anděly jsme se setkali již v příbězích od Sniegowskiho, Kateové (1 díl, přečteny všechny čtyři, ale zjišťuji, ž emám strašný problém dokopat se k sepsání ostatních dílů. Totéž platí i u Sniegowskeho a Handové), Cynthie Handové a dalších, tak Shirvingtonová musela nasadit hodně vysokou laťku, aby se odlišila. A povedlo se jí to víc než dobře. Jen jsem občas chtěla hlavní hrdinku přizabít, protože některými myšlenkovými pochody lezla čtenáři na nervy, ale pak si vás zas získala zpátky.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Práh
Knížku můžete koupit na Omámení
Zdroj obrázku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 6. srpna 2014 v 21:21 | Reagovat

O knizce slysim poprve a vypada zajimave :)

2 Em Zet Em Zet | Web | 10. srpna 2014 v 11:42 | Reagovat

Také o ní slyším poprvé, ale docela mě zaujala, i když dnes spousta knih rozebírá tuto tématiku andělů, poloandělů, apod.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama