James Grippando – Svědomí

10. srpna 2014 v 11:11 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 248
Anotace:

Strhující advokátní thriller.
Vina * trest * svědomí

Úspěšný trestní obhájce Jack Swyteck si už léta nerozumí se svým otcem Harrym, guvernérem státu Florida. Harry nechá jednoho z Jackových klientů popravit na elektrickém křesle, ačkoli Jack pevně věří, že muž je nevinen. Vztah Jacka a Harryho se tak ještě více vyhrotí.
Vzájemná nevraživost však musí jít stranou. Na scéně se objeví šílený psychopat, který se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Jeho geniální manipulace a touha po krvi zaplétají Jacka i Harryho do sítě obvinění, vydírání a lží. Dokáží se domluvit, spolupracovat a překonat hlubokou propast, která je mezi nimi? Měli by! Počet zavražděných svědků roste…
První díl série se svérázným obhájcem Jackem Swyteckem od bestsellerového autora Jamese Grippanda.

Nenápadný americký spisovatel, který se vynořil téměř odnikud. Přitom mu tento román vyšel už v roce 1994 a hned se dostal mezi nejprodávanější tituly. Grippando však nezůstal u vydávání jen ve své zemi. Podařilo se mu probojovat do 26 zemí, kde se jeho kniha taktéž dostala na nejvyšší příčky. Nutno zmínit, že spisovatel sám je právník, o to víc jeho dílo působí realističtěji.

Hlavním hrdinou je právník Jack Swyteck, který figuruje jako trestní obhájce. Právě on se dočkal již 20 napsaných knih. My se s ním setkáváme v okamžíku, kdy dojde ke střetu mezi Jackem a jeho otcem Harrym. Právě on popravít Jackova klient na elektrickém křesle. My máme možnost sledovat to, co se dělo před popravou. Tedy proces, Jackovu snahu omilostnit jeho klienta a taky fakta, která začala na povrch vyplouvat v poslední chvíli. Právo není neomylné, což tento příběh dokazuje každou svoji větou. A tak se Jack začne dozvídat, že ten jeho obhajuje může být nevinný. Proti němu však stojí jeho otec, který je guvernérem Floridy.

Příběh je plný intrik, honiček, kde jde o život, o čemž se Jack nejednou přesvědčí a přetahování se u soudů ve stylu" Kdo z koho." Tahle situace kulminuje v době, kdy je Jackův klient popravený. Právě v ten okamžik dojde k největšímu střetu mezi otcem a synem. Aby toho nebylo málo, tak se na scéně objeví vražedný maniak, který se oba snaží zníčit. Právě Svědomí dokázalo nemožné a napínalo čtenáře až do poslední stránky. Ani samotní hrdinové nic netuší, jen se pořád domnívají na základě těch málo důkazů, které mají. Navíc se na scéně objevuje čím dál víc zavražděných a v ohrožení života se ocitá i Jack a Harry. Podaří se jim nemožné a najdou svého nepřítele?

Svědomí je tím thrillerem jakým má být. Napínavý, čtivý a originální. Naposledy jsem se takhle začetla u Millenia anebo příběhů Jo Nesba. Grippando nezapomíná ani na skutečnost, že právnící, policajti a další ochránci pořádku mají také rodiny. I proto se dozvídáme hodně z Jackova osobního života, což činí z knížky něco víc. Například se dozvídáme o Cindy Paigeové, která je Jackovou bývalou přítelkyní. Na čtenáře tahle postava působí zvláštně. Na jednu stranu by ji nejradši dal pěstí za to, jak se chová, na stranu druhou mu je jí líto. Ostatně tentýž problém máte i s Jackovým otcem. James se používá minimalistický styl psaní, takže se příliš nerozepisuje a jeho scény jsou rychlé a úderné. Doslova vás pohltí svoji atmosférou.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku
Knížku můžete koupit na Svědomí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 10. srpna 2014 v 11:41 | Reagovat

To zní docela dobře; zápletka s tím psychopatem může být dost napínavá. :-)

2 Haide Haide | Web | 10. srpna 2014 v 13:18 | Reagovat

Tak tahle knížka vypadá opravdu skvěle, na to kouknu! A jsem naprosto uchvácená designem tvého blogu!!! Perfektní! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama