Daniel Silva – Anglická dívka

31. srpna 2014 v 14:04 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...

Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2014
Počet stran: 544
Anotace:
Gabriel Allon už ani nepočítá, kolik má na svém agentském kontě tajných misí. Pevně věřil, že léta strávená v Mossadu se stala jednoznačnou minulostí, a tak se přestěhoval do Izraele, kde tráví poklidné dny se svou ženou.
Neuplyne ovšem mnoho času a nastane to, čeho se v skrytu duše obával: s žádostí o diskrétní pomoc se na něj obrátí starý přítel z britské MI6. Je zapotřebí co nejdříve najít Madeline Hartovou, mladou hvězdu na britském politickém nebi - a milenku ministerského předsedy.

Kostarika. Místo odpočinku a nezapomenutelných dovolených. I to si mysleli naši hrdinové, kteří se zde rozhodli strávit léto. Právě to si myslela Madeline se svými přáteli. Jenže naše hrdinka záhadně zmití a na její vystopování je nasazený detektiv Gabriel Allon. Případ je však mnohem zamotanější než se na první pohled zdá. Do hry se dostává samotný premiér a Allon postupem času zjišťuje, že případ se ho dotýká víc než čekal. Hlavním hrdinou je sice zpočátku naše Madeline, kterou unesli z jednoho jistého důvodu, ale postupem času se příběh víc zaměřuje na Gabriela. Právě on se setkává s premiérem, jenž ho žádá o pomoc a naprostou diskrétnost. Aby toho nebylo málo, tak na vyřešení případu má detektiv pouhých několik dní. Problémem ovšem je, že Madeline byla i velmi nadějnou političkou, tudíž se její únos jenom tak neutájí a Velká Británie se dostává do mnohem větších problémů než by se prvně mohlo zdát.

Co mě fascinovalo byla promyšlenost na nás spisovatel postupně vybaloval všechna fakta. Nic nám nedá zadarmo a všechno se dozvídáme postupně. Navíc má nádherně promyšlenou postavu Gabriela Allona s nímž už se potkáváme po třinácté. Řekla bych, že právě Anglická dívka je jakýmsi vyvrcholením všech předchozích příběhů. A kdo je Gabriel Allon? Zabiják, jeden z nejlepších a zároveň je agentem v izraelských službách. Co vás ještě fascinuje, že i vedle těchto povinností si dokáže najít čas na restaurátorství a výtvarnému umění. Jako další se v příběhu potkáme s hrdinkou Chiarou, jež má pro našeho hrdinu mnohem větší pochopení než by se na první pohled mohlo zdát. Do třetice se tu ještě potkáme s Kellerem, dalším z party, který má tendenci všechno rozebírat do nejmenších detailů.

Jestli jste, jako já, nečetli všechny příběhy s Gabrielem Allonem, tak to ani nevadí. Silva píše stylem, že jeho knihy můžete číst od jakéhokoli číslo a nebudete si připadat zmatení. Nicméně zde hodně používá připomínání některých maličkostí z předchozích vyprávění anebo událostí, což je jedině dobře. Daniel Silva nezapomíná jenom na politické hry a intriky, ale také na život jeho postav, který mistrně vplétá do hlavního příběhu. Tyhle, jakoby vedlejší příběhy vám nevadí, nepůsobí tam násilně. Naopak Anglickou dívku oživují a doplňují, dělají ji něčím jiným a čtivým. Co se mi hodně líbilo bylo zavítání na anglickou půdu. Především tu politickou, což je tak trochu něčím novým a neotřelým. Nezůstáváme však jenom v Anglii, dostáváme se i do Petrohradu, marseillského podsvětí tudíž čtenář nemá čas ani na okamžik vydechnout a jenom žasne, jakým směrem se Anglická dívka ubírá.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Domino
Knížku můžete koupit na: Anglická dívka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 31. srpna 2014 v 14:22 | Reagovat

Mmmm, kniha o tajných agentech! :D To by stálo za přečtení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama