Andrea Kane – Odložený případ

3. srpna 2014 v 14:30 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 296
Anotace:
Soudkyni Hope Willisové před třiceti lety unesli sestru-dvojče. Nyní se ztratila její pětiletá dcera Krissy. Noční můra je zpátky.
Mají ty dva únosy něco společného? Kdo a proč pronásleduje její rodinu? Když selžou klasické metody vyšetřování, obrátí se Hope na forenzní psycholožku, jasnovidku a bývalého agenta FBI. Čas běží a ne všechny stopy vedou k cíli...

Felicity. Sestra Hope, kterou unesli přímo z dětského pokoje a po níž, jako by se slehla zem. Tentokrát se únosci zaměřili na dcerku soudkyně, které bylo sotva pět let. Dcerku totiž vyzvedla žena před školkou a tvrdila o sobě, že je její matka. O případ se začne zajímat samotná FBI, jenže Hope jim příliš nevěří, a tak se obrátí na Forensic Instincts, který si ví rady tam, kde ostatní státní orgány selhávají. A tak se na světlo světa dostávají nové postavy v podobě Casey Woodsové, vůdkyně této organizace. Ryana McKaye jehož velkou vášní je všechno počítačové. A v neposlední řadě Marca Deverauxe. Jsou tu však i jiní, kteří přispějí svým dílem do vyprávění.

Andrea Kane ví o čem píše a umí to podat. Jen bohužel nedokáže odhadnout, kdy nemá podávat víc informací než je nezbytně nutné. Knížka měla výborný spád, četla se rychle a čtenář si vyšetřování užíval. Jen se mu stávalo, že dokázal odhadnout jakým směrem se bude případ ubírat a to rychleji než samotní vyšetřovatelé. Přitom, co se týče psychologie hrdinů je Andrea výborná. Nebojí se improvizovat a dosazovat nové hrdiny. Zároveň má zvládnuté roupoložení matky, které unesli dítě a je pro jeho záchranu ochotná udělat cokoliv. Celou dobu jste jí fandili, ať svoji dcerku najdu a dočká se šťastného konce.

Thrillery od Fragmentu mám ráda, jsou zajímavé, čtivé a svým způsobem originální. Právě tenhle se zabýval dost citlivým tématem a čtenář si při něm říká, že by nechtěl být v kůži matky. Hodně celému vyprávění pomáhají i vysvětlivky, které jsou uvedeny ještě před začátkem první kapitoly. Zároveň spisovatelka ví, jak popsat napínavou situaci a zbytečně nenatahuje, vždyť knížka má ani ne 300 stránek.

Potěšil mě i závěr, který byl odpovídající celému tempu Odložených případů. Někomu se možná může zdát nedostatučující, ale...to si ostatně musíte přečíst sami.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Odložený případ
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 3. srpna 2014 v 16:42 | Reagovat

Podobná tématika je vždycky hodně napínavá a zajímavá. Může to být dost dobrá kniha. :-D

2 Terka Terka | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 22:36 | Reagovat

Od této autorky jsem četla knihu Napsáno krví, která se mi líbila, i když už si ji nepamatuji úplně přesně,.. Andera Kane píše rozhodně zajímavé knihy a i když soudím jen podle jedné knihy, na mou obranu musím říct, že po šedesáti stranách Vánoční říše, jsem si Joea Hilla přidala mezi oblíbené spisovatele. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama