L. J. Smith – Upíří deníky 15 – Neviditelné zlo

7. července 2014 v 10:56 | Polgara |  Young adult
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 304
Anotace:
Elena a její přátelé si užívají poklidný studentský život na univerzitě. Eleniny Strážcovské smysly však v poslední době zbystřily a ona cítí, že se blíží nebezpečí. Se Stefanem a ostatními se musí postavit krvelačnému Prvorozenému upírovi, který je však vždy krok před nimi. Dokážou čelit tak mocnému protivníkovi a zachránit Eleně život?

Je zajímavé sledovat vývoj této spisovatelky. Nutno podotknout, že oproti prvnímu dílu učinila značný pokrok. Alespoň tak soudím díky čtení 13 dílu a výše. Je škoda, že se nesnažila z toho vytřískat trochu víc. Poněvadž ať si říká kdo chce, co chce Upíří deníky mají dobrý nápad, ale pojatý strašně děsivým způsobem. Dalo se z toho vyždímat mnohem víc. Ono méně znamená někdy více, a jak u seriálu, tak u knížek je vidět, že by pro obě strany bylo lepší se uskrovnit.

K samotnému příběhu. Konečně se trochu některé tmavší části začaly vyjasňovat. Dozvíme se některé detaily, které byly pouze naznačovány. Zároveň se ocitáme v novém prostředí, které spisovatelka bohužel nevyužila ve všech rozměrech, jež nabízelo. Překvapila mě postava Meredith, jež byla pořád sice trochu na nervy lezoucí, ale tak nějak se proměnila. Člověk ji nakonec vzal na milost. Je vdaná za Alarica, ale bohužel nemá tolik prostoru, kolik by si zasloužila.

Je škoda, že se všechno motá kolem hlavních tří hrdinů a čtenář nemá možnost si víc vychutnat ostatní postavy. Nejchytlavější části jsou ty s Katherine a Damonem, kteří jsou na útěků a útěk není ten jediný problém, jenž je na cestě potká.

Vzhledem k tomu, jaký byl konec, tak je jasné, že se ještě pokračování dočkáme. A já vážně nevím jestli se mám bát anebo těšit. Přijde mi to zbytečně natahované. Ale uvidíme. Rozhodně cšak knížku doporočuji těm, kteří jsou skalními fanoušky a nedají na tuhle sérii dopustit.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Neviditelné zlo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama