L. J. Smith – Říše temnot 7 a 8 – Krvavý polibek a Černý úsvit

7. července 2014 v 12:14 | Polgara |  Young adult
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 240
Anotace:
Mladé upírce Jez se zdá, že s ní už delší dobu není něco v pořádku. Rozhodne se změnit svůj život a stane se lovkyní upírů. Jednoho dne dostane těžký úkol: najít Mocnou sílu, která má pomoci zachránit svět před blížící se apokalypsou. Splní své poslání i za cenu spojenectví s bývalými nepřáteli? Odolá touze po krvi a starým citům, které jsou stále její součástí?

Hlavní hrdinkou příběhu je mlaďoučká upírka Jez, která žije se svým strýčkem. Souhrou osudu přišla o své rodiče, jenže jednoho dne se dozvídá nechtěně odhalenou informaci o svých rodičích, a tak se rozhodne změnit to, kým je. Stane se z ní lovkyně upírů. Je jednou z mála, která má chránit lidi před bytostmi z Říše temnot. Jenže, osud je vrtkává potvora a dostává ji zpátky do míst, kde sídlí její vlastní krev. Podaří se Jez nemožné a zachrání svět před zkázou?

Smithová má zvláštní styl psaní a oproti Upířím deníkům je Říše temnot pokrok. Ale i zde se ukazuje, že její díly mají kolísavou tendenci. Některé jsou dobré, jiné člověk přetrpí a jiné zas úspěšně zapomene hned po dočtení. Právě Krvavý polibek spadá do poslední kategorie. Chybí tady jakákoli větší promyšlenost děje. Přitom nápad je opět výborný, ale trochu hůř provedený. Nechci Smithovou jenom krizitovat, je vidět, že v sobě potenciál má, ale asi ji ještě čeká velký kus cesty.

Problémem Jez je, že i přestože nemá na růžích ustláno, tak vám k srdci nepřiroste. Je placatá a nezáživná. Stejně tak jsou na tom i ostatní hrdinové, kteří se v knížce mihnou. Přitom popis a zákony Říše temnot jsou hodně dobré, i proto mě mrzí, jakým stylem je Smithová pojala.

L. J. Smith - Říše temnot 8 - Černý úsvit

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 248
Anotace:
Při pátrání po okolnostech bratrovy smrti se Maggie stane kořistí obchodníků s otroky z Království temnot. Pokusí se o útěk a před pronásledovateli ji zachrání záhadný mladík. Vypraví se na hrad Černý úsvit, aby vyhledala mezi otroky léčitelku. Není však jediná, kdo na hrad míří. Dokáže Maggie osvobodit otroky a zabránit mocnému upírovi Hunteru Redfernovi, aby zničil svět lidí?

Tenhle díl byl o něco lepší než předchozí. Bylo vidět, že ji vyprávění sedlo lépe a víc si jej užívala. Škoda, že právě Říše temnot není vyvážená, protože má co nabídnout. Maggie je svérázná, statečná dívka, která se nebojí riskovat vlastní život, aby pomohla dalším nešťastlivcům. Je odhodlanější o to víc, když se to týká její rodiny. Její bratr totiž za záhadných okolností zmizel a ona odmítá připustit, že by mohl být mrtvý.

Znovu tady máte tématiku spřízněných duší s níž se potkáváme již od prvního dílu. Tentokrát se ocitáme na hradě Černý úsvit, kde je velké množství otroků, převážně ženského pohlaví. Dost jsem se smála jménům zajatých žen. Pán je pojmenoval podle toho, jakou dělaly činnost. V průběhu čtení jsem přemýšlela nadtím jestli to měly za trest anebo za odměnu. I když sama bych se tohle jméno styděla byť jenom vyslovit. :D

Za poskytnutí recenzních výtisků Krvavý polibek a Černý úsvit děkuji nakladatelství Fragment
Knížky můžete koupit na Krvavý polibek a Černý úsvit
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama