Jana Rečková – Dračí zloději

24. července 2014 v 12:13 | Polgara |  Česká literatura
...Nakladatelství: Straky na vrbě
Rok vydání: 2011
Počet stran: 344
Anotace:
Bílá křídla z legend se rozpínají a ožívají, mluví se o tom, že kdosi zahlédl pradávné nesmrtelné draky. Přestane být nad sídelním Latralem bezpečno? Fiiniskar se vydává až do daleké pouště, aby po krvavých soubojích zjistil podivnou pravdu. A Dor/Nicolas má opět plné ruce práce s léčením ... Volné pokračování Dračího moru, v němž jsou draci opět křepcí (i starý Menthre) a vyzývavě se jim lesknou šupiny.

Druhý díl čtenáře znovu seznamuje s Nicolasem, který si polepšil a díky svatbě, dke si vzal dračí šlechtičnu Anii se stal plnohodnotným členem váženého dračího rodu. Zároveň se dál věnuje svému povolání a zůstává v Latral. Jenže místo aby se všechno uklidnilo, on si mohl užívat rodinný život, tak se objevuje nebezpečí v podobě legendárních bílých draků.

Velkým problémem prostředních dílů je skutečnost, že jsou pouhou výplní čehož se čtenář většinou obává. Tentokráte však Rečková nezklamala a dokázala, že i u dvojky umí udržet čtivé a poutavé tempo. Na lidský svět se zaměřila minimálně a nyní se plně věnuje tomu dračímu, kde se schyluje k válce. Díky postavě Fiiniskara se dostáváme i do dalších dračích měst a seznamuje se s jejich pestrobarevnými zvyky. Stává se z toho svým způsobem cestopis po světě, který si tato spisovatelka vymyslela.

Zároveň se dočkáme velkého posunu, co se postav týče. Změní se jim pohled na svět, myšení a díky tomu i jednání. Vyvinou se. Nejenom Nicolase a Anie, ale i nové postavy dostanou dostatečně velký prostor abychom na nich poznali změnu. Stejně jako u lidí, tak i u draků ne všechna města budou otevřená cizincům, a tak nejednou budou muset dva cestovatelé bojovat o svůj život. I tentokrát Rečková nezapomíná na technologii, které je tu víc než dost.

Jedinou výtkou je skutečnost, že dvojku mohou číst jenom ti, jež četli jedničku. Je to nejenom protože by se v příběhu ztráceli, i když Jana to umí napsat tak, že dvojku pochopí i čtenář neznalí jejího světa, ale i tak je lepší býti znalcem. Jedná se o příjemné a osvěžujcíí čtení plné klasické fantasy na kterou jsme zvyklí. Navíc se zabývá tématem starším než samo lidstvo. Draky všeho druhu. Vždyť právě oni nás odjakživa přitahovali a tady si jich užijeme dosytosti.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Straky na vrbě
Knížku můžete koupit na Dračí zloději
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 24. července 2014 v 12:20 | Reagovat

Díky za recenzi, musím se k tomu brzy dostat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama