Jan Hartman – Bohové a stvůry

5. července 2014 v 23:00 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
Anotace:
Jak moc by s lidskou vírou otřáslo, kdyby se našly fosilní ostatky samotného Boha?
Čtyři renomovaní vědci v čele s odbornicí na klínové písmo Emily Farrellovou jsou osloveni, aby prozkoumali převratný historický nález: atypickou obludnou lebku a sadu hliněných destiček.
Emily zasvěcuje všechny členy týmu do legendy o Anunnaki, prastarém božstvu, které přiletělo na planetu Zemi a přineslo na ni život. Unikátní nálezy dávají tušit, že na sumerských pověstech možná něco je, a potomci bohů dokonce žijí mezi námi. Rozluštění šifry vyryté do destiček začíná rozsévat smrt...
Tajemství mělo zůstat skryto, neuvěřitelný Boží plán neměl být nikdy odhalen. Hra o život a pravdu o vzniku lidstva začíná! Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí.

Hlavní hrdinkou je Emily. Vědátorka, kterou pozve na Kypr prezident za účelem prozkoumání klínového písma, které je na nalezených destičkách. K ruce má další znalce této problematiky a postupně tak vytvoří tým lidí s neuvěřitelnými znalostmi. Aby toho nebylo málo, tak se okolo jejich výzkumu začne motat neznámý muž, který jim všem značně znepříjemní život.

Záhady, náboženství a historie. To všechno a ještě mnohem více najde čtenář v této knížce. Navíc vás tenhle mysteriózní thriller donutí přemýšlet směrem, který překvapí i vás samotné. Trochu mě zklamalo, jakým směrem se příběh od druhé poloviny ubíral. Zpočátku výborně nastavaná linka se zvrhla do klasického klišé. Ale pořád je tu něco, co vás nutí číst dál. Sice už se na knížku díváte trochu s odstupem a nečekáte tolik, jako slibovala, ale čtete. A to je hlavní. Navíc vám dá nové látky na přemýšlení.

Někdy je u příběhu dobře, pokud se spisovatel vyhýbá obšírnějším popisům a charkteristikám. Tady to však bylo na škodu. Skoro mi to přišlo, jako kdyby Hartman nevěděl, jak psát dál. Svým způsobem mi připomínal Dana Browna zaměřujícího se na mladší čtenáře. Jeho způsob vysvětlování, poukazování na některé detaily. Zároveň se velmi dobře trefuje do problematiky manželství a nevěry s ním spojené. Hodně se zabývá Kyprem, místem, kde se děj odehrává. Jeho zvyklostmi, lidmi, krajinou.

Celkově se jedná o průměrnější avšak příjemné dílo, které se čte rychle a čtenář od jeho čtení i něco dostane. Neodchází od něj s rpázdným pocitem. Bohužel tu je pocit nenaplněnosti. Toho, že to bylo dobré, ale ne tak dokonalé, jak čekal.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakaldatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Bohové a stvůry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama