Jaime Reed – Kronika rodu Kambionů - Osudová přitažlivost

6. července 2014 v 12:00 | Polgara |  Young adult
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 272
Anotace:
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.
Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí.
Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití.
Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.

Samara, hlavní hrdinka knížky se s životem umí poprat. Pracuje v kavárně v místním knihkupectví a okolo se má velmi podivné, ale věrné kamarády. Je jimi kamarádka Mia a její přítel, kteří se neustále rozcházejí a scházejí. Nadine, dívka polského původu a Caleb, místní krasavec jakoby vystřižený z nějakého romantického filmu. Navíc ty jeho tajemné, divné oči přitahují ostatní jako magnet.

V první řadě, co mě zarazilo bylo jméno hlavní hrdinky. Samara. Tohle mám spojené s duchařským hororem Kruh. Vím, že se zřejmě běžně používá i normálně, ale znáte to. Naše dívčina to v životě neměla jednoduché. Pochází z rozstříštěné rodiny, její rodiče ji počali už na střední a její muž si potom našel mladší přítelkyni.Aby toho neměla v tom životě málo, tak dostala do výjimku poloviční původ. Je to míšenka. Možná to všechno z ní udělalo silnější a odolnější vůči životu.

Kdo jsou vlastně kambioni? Lidé určení pro démony, aby mohli v jejich těle pobývat v našem světě. Tohle se mi na příběhu líbilo nejvíc. Jednalo se o tu víc čtivější část a nutno podotknout, že spisovatelka tohle měla promyšlené relativně dobře. Příběh byl stručný, nehrál si na nic víc a splnil původní účel. Pobavil, zabavil. Koho mi bylo líto, byla Nadine, která dokázala nemožné a to, co musela udělat by zvládl málokdo.

Všimla jsem si,ž e young adult autorky se v poslední době snaží čtenáře přilákat humorem. Tudíž ani tady není o vtipné hlášky nouze a čtenář sám se nejednou zasměje. Bohužel však první polovina vyprávění překypuje klišoidními zvraty. Zároveň dokázala spisovatelka nemožné a zajímavým způsovem pozvedla svoje tajemna na úroveň, která je sice snadno odhadnutelná, ale chytlavá a promyšlená.

Jediné, co jsem nepřekousla je název. Zní sice orginálně, ale místy taky děsivě. Chápu, že se chtěla autorka odlišit, ale tohle bylo moc. Ale velké plus má za konec, který úspěšně navnadí na pokračování a je takový po němž máte chuť tvůrce příběhu nakopat do pozadí, protože to se prostě nedělá.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Osudová přitažlivost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | E-mail | Web | 6. července 2014 v 12:25 | Reagovat

Hmm, mrknu po tom v knihovně, mohl by to být příjemný oddech :-D

2 nel-ly nel-ly | Web | 16. července 2014 v 11:09 | Reagovat

Ten název je kravina, to je fakt, ale jinak se mi to vážně líbilo. Až jsem byla překvapená, jak jsem byla spokojená :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama