Thich Nhat Hanh – Dopis z lásky

28. června 2014 v 18:08 | Polgara |  Esoterika
...


Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2014
Počet stran: 94
Anotace:
Autor téhle rozsahem nevelké, ale myšlenkami ohromné knihy, buddhistický mnich Thich Nhat Hanh se pustil do psaní dopisu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ovšem adresátem nebyla naše planeta. Je přesvědčen, že pokud ji budeme chápat jako něco, na čem prostě jen žijeme, a nepochopíme, že jsme její nedílnou součástí, nikdy nemůžeme dosáhnout svého plného potenciálu a uzdravení - našich životů, našich duší, i celé Země.

Se spisovatelem jsme se mohli seznámit již díky knížce Nic nekončí, nic neumírá, která u nás vyšla jako první. I tentokrát jde o útlou krásku, která v sobě ukrývá mnohem větší myšlenku než by se na první pohled mohlo zdát. Čtenář se potom nestačí divit a místo aby dostal odpovědi na otázky, tak mu po dočtení vystanou na mysli další. Ale tak už to s těmito esoterickými kousky bývá. Je zajímavá, že dopis je určený právě Zemi. Vždyť právě okolo ní v poslední době vyvstává čím dál víc nejasností a dohadů.

Překvapilo mě, jak skepticky se dívá na moderní lidstvo. I když vlastně nepřekvapilo. Pouze nám nastavuje vlastní zrcadlo. Alespoň některým, neříkám všem. Dřív jsem se takovým knížkám vyhýbala, možná se jich trochu bála, ale teď mi skáčou přímo do cesty a jaokby říkaly: "Přečti si mě." Někomu se to může zdát jako pavěda, ale něco do sebe to má. Přeci jenom autor zvolil téma, kterým se zabývá nejeden z nás. Dotýká se v podstatě nás všech a Hanh zvolil takovou formu, aby ji dokázal pochopit, ale především přijmout naprosto každý.

Dopis z lásky je svým způsobem varováním nám všem. Probudí v čtenáři totiž větší zájem než by se na první pohled mohlo zdát a dokáže jej navést směrem s nímž ani nepočítal. Je zajímavé, že samotný dopis se objeví až v poslední kapitole, ale je značně obsáhlý. Vzhledem k tomu, že jsem na dopisovou formu zvyklá, tak mi to nedělalo problém. Někoho by možná totiž mohl odradit rozsah a popisnost dopisu. Jenže, pakliže čtenář dojde až sem, tak už nemá šanci vycouvat a je nucen číst až do konce. A ten za to stojí.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakaldatelství Metafora
Knížku můžete koupit na Dopis z lásky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yu Yu | Web | 28. června 2014 v 20:11 | Reagovat

Knížka vypadá zajímavě, zařadím ji do svého seznamu. : ) Miluji Zemi.

Mimochodem, mohla bych tě poprosit, abys někam na svůj blog umístila autora obrázku na tvém záhlaví? (Apofiss)

2 Polgara Polgara | Web | 28. června 2014 v 20:34 | Reagovat

[1]: Ahoj, děkuji za pochvalu i upozornění. VZhled jsem nedělala já, ale Nely, napíši ji a poprosím, zda by to tam nedoplnila. Proto prosím o strpení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama