Peter Allmend – Andělské rozmluvy

25. června 2014 v 13:10 | Polgara |  Esoterika
...


Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2014
Počet stran: 93
Anotace:
Přichází z jiných světů, aby nás učila moudrosti, porozumění a lásce… Její jméno je ELISION. Příběh, který se nese na vlně moudrosti Paula Coelha. Vyprávění plné něžné poetiky vnáší průzračné světlo do všech oblastí lidského života. Elision - ať už skutečná nebo ne - neburcuje a nekáže, nepřikazuje a neděsí, ačkoliv hovoří i o tak závažných tématech, jako je odpuštění či ztráta milovaných.

Je zvláštní, jak se k vám některé knížky dostanou. Tahle si mě získala především svoji anotací a možná za to mohla i její kouzelná obálka. Ať tak, či tak, získala si mě. Navíc spisovatel zvolil méně stránek, a tak na vás nevalí ix informací. Je to nepodbízivé a milé. Navíc si musíte uvědomit, že v téhle knížečce nejde o to, zda se příběh skutečně stal, ale o to, co a jakým způsobem přináší. Navíc zakončení každého poselství je prosté. Láska.

Elision je andělská bytost, jíž autor potkal na svých cestách. Tedy cestách, rozhodl se napsat knihu a aby působila realisticky, vydal se do hor, kde chtěl získat potřebné zkušenosti. Jenže narazil na krásnou bytost vystupující pod jménem Elision. Právě ona ho přivede na cestu poznání způsobem, jenž sám nečekal.

Pokud hledáte vyprávění, které má základní příběhovou linii jste na špatné adrese. Tady jde spíše o poskládané rozhovory tak, aby dávaly smysl. Elision se snaží vést, nepřikazovat. O to víc mě překvapilo její milé a vstřícné vyprávění. Knížka je svým způsobem cestopis díky němuž máte možnsot poznat Švýcarsko z trohcu jiného úhlu pohledu. Taky mě překvapilo, že spisovatel zvolil formu pseudonymu. V poslední době je to nějak časté, ale tenhle pán alespoň zůstal skryt ve stínu falešného jména a tak se můžeme jenom dohadovat, kdo to může být. A veřte mi, že během čtení mi pár tipů na mysl naskočilo. :-)

Líbil se mi poeticky styl, kterým je knížka psaná. To ji dodává ono zvláštní kouzlo tajemna. Taky to, že v podstatě nevíme pravou totožnost spisovatele. Ale především vás donut přemýšlet o tématech jak obyčejných, tak těch vážnějších. Po těch 93 stránek jsou vám kladeny otázky a vy sami si muste najít odpovědi. Navíc i chápete Peterovu posedlost Elision a jeho každodenních touchu se znovu a znovu k ní vracet.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora.
Knížku můžete koupit na Andělské rozmluvy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama