Jan Seghers – Příliš krásná dívka

29. června 2014 v 22:08 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2013
Počet stran: 384
Anotace:
Začalo to jako pohádka. Jednoho mrazivého zimního dne se ve vinařské vesnici na úpatí Vogéz objeví neznámá dívka. Ujme se jí osamělá vdova. Po její smrti krásná neznámá zase zmizí... Frankfurt uprostřed léta: v městském parku se najdou děsivě zohavená těla dvou mladých mužů. Stopy na místě činu ukazují na ženu. Komisař Marthaler se svým týmem zahajuje horečné pátrání po cizince, již očití svědci popsali jako okouzlující krásku.

Je zajímavé, jak někdy dokáže jednoduchý příběh mnohem víc než zamotaný děj plný zamotaných kliček. Příliš krásná dívka vypráví o dívce, jež se na čas ukryje u staré vdovy. Jenže, když vdova zemře, žena zmizí. Potom, co zmizí najdou v lese mrtvého mladíka a do všeho je zatažena policie. Díky tomu na scénu vstupuje vyšetřující Marthaler. Právě on a jeho tým pomalými krůčky dojde k závěrečnému rozulení. Bohužel však nezůstane u jedné mrtvoly a do případu se začíná dostávat čím dál více nejasností.

Pobavilo mě jméno hlavního hrdiny, který si svým způsobem prochází osobností krizí a doléhá na něho tíže povinností a skutečnosti, že je to nějak čas, co měl naposledy dovolenou. Právě okolo něho se motají dvě ženy. Jedna, Katharinna, jeho osudová láska a manželka, která mu však umřela. On od té doby nenašel nikoho, kdo by ji dokázal nahradit. S připadem se mu do cesty připlete krásná mladá studentka českého původu, Tereza.

Je zajímavé, že spisovatel onu krásnou neznámou popsal takovým způsobem, že pokud bych o ní prozradila něco víc, připravila bych vás o překvapení. Snad jenom, nevím jestli je to vhodné, ale nedá mi to....vzpomínáte na film 300, kde si eferové vybírali ty nejkrásnější dívky a že krása oněch dívek je jejich prokletí? Tak právě u této záhadné ženy je tomu podobně.

Přestože by se mohlo zdát, že jde o značně jednoduchý příběh, tak až časem se ukazuje, jak moc se čtenář spletl. Knížka je rozdělená do tří dějových liní. První se věnuje naší krásce, prostřední část se zaměřuje na vyšetřování a poslední všechno uzavírá. Je zajímavé sledovat různé myšlenkové pochody jednotlivých postav, i těch vedlejších, které pak ovlivní celý děj mnohem víc než by se dalo čekat.

Víc než samotný případ mě zaujal Robert. Sympatický kriminalista, který to v životě neměl lehké. Navíc se mi líbilo, že děj končil tak nějak otevřeně a nezabíhal do příliš velkých podrobností, tudíž si čtenář mohl některé detaily domyslet. Pokud máte rádi oddechové detktivky, tak právě Příliš krásná dívka je tou pravou volbou.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum
Knížku můžete koupit na Příliš krásná dívka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama