J. D. Robb – Smrtící hrátky

4. června 2014 v 21:25 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2014
Počet stran: 384
Anotace:
V přepychové rezidenci leží na posteli boháč Thomas Anders. To by nebylo nic divného, kdyby nebyl nahý, přivázaný a mrtvý. Byla to nehoda? Vymkly se z rukou svérázné erotické aktivity? Eva Dallasová však od začátku cítí, že tady něco nehraje. Oběť všichni znali jako příjemného, veselého chlapíka, který miloval svou ženu a cele se věnoval své firmě a chudým newyorským dětem. Proč by si zahrával s dominou? Eva vsadí vše na jednu kartu, na jednoho podezřelého, čerstvou vdovu. Usvědčující důkazy však chybí a její alibi je neprůstřelné.

Série s počátečním názvem Smrtící od slavné spisovatelky Nory Robertsové je u nás už dobře známá.Díky nakladatelství Metafora jde již o oje několikrát střetnutí s poručíkem Evou Dallasovou. Po přečtení názvu jsem se trochu obávala aby se z toho nestal pouhý řekněme šukací román, ale opak je pravdou. Přestože i toho je v knize požehnaně.

Nicméně tentokrát se střetnou dva kolegové a to v podobě výše zmíněné Evy Dallasová a dalšího vyšetřujícího, v jehož rajonu se nalezne mrtvola. Opět jde o muž, temněl však tu smůlu, že mu někdo uřízl jeho mužství. Kdežto pan Anders, muž z vyšších vrstev byl "pouze" nahý a připoutaný k posteli. Vyšetřující mají za úkol jediné. Zjisti, kdo za tím vším stojí a zda je možné, že jde o stejného pachatele.

Což o to určité sexuální napětí je v knize cítit po celou dobu, ale není ho tu tolik, aby si čtenář připadal jako při čtení porna. Robertstvoá ví, kdy vše utnout tak říkající v nejlepším. Jen mi tentokrát přišlo, že tohle téma í nesedlo, ale pořád jej dokázala kočírovat víc než dobře.

U detektivek jsem se naučila jedno. Že čím je pachatel jasnější a čím víc na něj padá podezření, tak je jasné, že on to není. V tomto případě sem se trefila. Velkou výhodou této série je, že nemusíte číst všechny knížky a pořád se dokážete chytit, i kdybyste začali posledním dílem. Přesto neuškodí doplnit si vzdělání, jelikož občas se najde něco ze života poručíka Dallasové, co byste nemuseli pochopit.

Je to čtivé, chytlavé a taková zabijačka na jeden delší večer.Taky potěší zajímavé charaktery a to nejenom hlavní hrdinku, ale i z řad vedlejších postav. Třebas její drahoušek Roarke či věčně nápomocná kolegyně Peabodyové a další z její partičky. Ani vyšetřovací metody nikdy neomrzí. Přesto jsem si přišla, jako kdybych to všechno již četla a viděla. Přesto…knížka potěší a pobaví. Navíc si až do samého konce lámete hlavičku tím, kdo to sakra může být. :-D

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora.
Knížku můžete koupit na Smrtící hrátky
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama