Daniel Smith – Myslete jako Steve Jobs

22. června 2014 v 19:49 | Polgara |  Knižní všehochuť
Jedno jablko snědla Eva, druhé spadlo Newtonovi na hlavu a třetí stvořil Steve


Nakaldatelství: Metafora
Rok vydání: 2014

Steve Jobs je již v dnešní době pojem, který zná každý z nás. Anebo o něm slyšel alespoň z rychlíku. Právě díky téhle knížce jej čtenář má možnost poznat tak trochu jinak. Nejdřív si však musíme položit otázku, kdo je Steve Jobs? Mnozí si jej spojují s nejznámnější firmou Apple a mají pravdu. Přeci jenom nakousnuté jablko je po celém svět legendárním pojmem.

Je to podnikatel amerického původu, marketingový vizionář, spoluzakladatel firmy Apple a mnoho dalšího. Je to především člověk s inovátorským myšlením, které jej vyneslo na vyslůní. Nebojí se zkoušet nové a právě tahle myšlenka na čtenáře křičí snad z každé věty. Právě tuhle osobnost se nám pokoušel přiblížit novinář Daniel Smith. Jedná se o krásné útlé dílo. Na začátku každé kapitoly je zobrazeno nakousnuté jablko. Knížka je to věru minimalistická, ale o to údernější.

Daniel hodně čerpá s Jobsových myšlenek, postřehů. Nebojí se to trochu okořenit svým vlastním způsobem, ale ne tolik, aby se odpoutal od původního záměru. Zároveň se snažil přiblížit běžnému čtenáři něco málo z posřehů tohoto velkého...mohu použít slovo myslitele? Některým se po přečtení může zdát, že jednoduše vzal klasické pravdy z běžného života anebo je opsal někde z internetu, ale právě ony se staly pilířem Steva Jobsa.

Fascinovalo mě jeho myšlení a je fakt, že některé věci jsem o něm ani nevěděla. Zpočátku jsem ke knížce přistupovala hodně skepticky. Protože nadpisy jako Jděte si svou cestou či Budujte krásu vyznívají divně. Ale jsou mnohem pravdivější a reálnější než jak vypadají. Knížka má sice pouhých 167 stránek, ale dokáže vás tak nějak posunout dál.
"Naučte se přežívat."

"Tvůj čas tady na zemi je omezený, a tak ho nemarni tím,
že budeš žít život někoho jiného, než jsi ty sám.
Nedovol, aby názory ostatních přehlušily tvůj vnitřní hlas."

Steve Jobs dosáhla velkých úspěchů právě protože se řídil tím, co tvrdil. Dokázal se prosadit ve světě, kd ekaždý bojujeme o to málo místa na výsluní, které zbývá.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora
Knížku můžete koupit na Myslete jako Steve Jobs
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 23. června 2014 v 12:41 | Reagovat

Tuhle knizku bych si vazne chtela precist :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama