Julie Crossová – Rozděleni časem 2 – V pasti

27. května 2014 v 18:34 | Polgara |  Fantasy
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 326
Anotace:
Jackson Meyer dokáže cestovat časem. Změnil tak minulost a zachránil život své životní lásce Holly. Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Jackson a jeho kolegové se dostanou pod palbu nepřátelské divize CIA Oko. Jackson zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. Někdo ví o jeho vztahu s Holly vymazaném z minulosti a hodlá toho maximálně využít. Jejich životy se opět ocitají v nebezpečí…

Jackson chce jediné. Změnit budoucnost tak, aby se nikdy nepotkal s Holly a Adamem. Proto skočí v čase a zabrání jejich setkání. Jenže nic není tak jednoduché, jak to vypadá. Díky jeho nástupu do tajné divize CIA známé jako Bouře se objeví někdo, kdo ví o jeho minulosti. Kromě Jacksona tu najdeme ještě Jenni Stewartovou, která však k našemu hrdinovi nechová příliš velkou důvěru a dává mu to jasně najevo. Další neméně důležitou postavou je Lily Kendricková. Nová agentka divize Bouře. Nutno podotknout, že náš hrdina se k agentům přidal z jednoho prostého důvodu. Chce jim pomoci bojovat proti Eenečům, což jsou cestovatelé časem, kteří mu neustále škodí.

Všichni nováčci si musí projít tvrdý výcvikem při němž mohou přijít i o život. Jejich vedení je nešetří a používá proti nim také zbraně z budoucnosti. Aby toho nebylo málo, tak se z Francie musí přestěhovat do New Yorku pod vedením senátora Healyho. Do celé akce j zapletený také Jacksonův táta.

Nemohla jsem si pomoci, ale právě příběh Rozděleni časem dává víc důraz na vyprávění než na hrdiny samotné. Právě postavy jsou jakousi kulisou. Doplňkem, který je tu má podobnou úlohu jako okrasná lampa. Ale přesto si je zamilujete a fandíte jim. Poněvadž to, co prožívají a to, jak se chovají…jsou uvěřitelné.

Výhodou Julie Crossové je to, že prokládá vysvětlující pasáže s akcí. Má to rozdělené tak, aby čtenář stihl všechno strávit a nebyl přesycený informacemi.Po dočtení dvojky si však přijdete ještě zmatenější. První, co vás napadne je, jak chce spisovatelka trilogii ukončit trojkou, když tu skoro nic nevysvětlí. Pokud už něco do vyřeší, tak vám v mysli vyvstanou otázky nové.

Oproti jedničce, která se spíše věnovala té romantičtější části je dvojka naprosto jiné kafe. Už to není taková ta procházka růžovou zahradou, ale něco, co dává znát, že se blížíme společně s našimi hrdiny ke konci vyprávění. I když to tak místy nevypadá. Navíc mě fascinuje, jak si pohrává s myšlenkou cestování časem, které je tady pojaté jinak než jsme zvyklí z ostatních příběhů.Nebojí se inovovat. A to z Rozděleni časem - V pasti činí víc než se na první pohled zdá být.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na V pasti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Host Host | E-mail | 19. října 2014 v 7:42 | Reagovat

Nevíte někdo kdy vyjde třetí díl v ČJ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama