Gabriella Poole – Temná akademie 4 – Ztraceni

14. května 2014 v 18:18 | Polgara |  Paranormální romance
...

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 272
Anotace:
Darkova akademie se stěhuje na nové místo, k nádhernému tyrkysovému moři do Keni. Cassie se trápí ztrátou milovaného Ranjita. Ten je na útěku a Cassie je rozhodnutá udělat vše pro to, aby ho našla. Vrací se však zlá Kateřina a její matka - obě silnější než kdy dříve. Cassie ví, že její láska k Ranjitovi je její největší slabostí. Musí učinit zásadní rozhodnutí…
Závěrečný díl napínavé tajemné série.

Keňa.V poslední době na ní v knížkách narážím hodně často. Nicméně země je to věru zajímavá chápu proč do ní autoři, tak často utíkají. Tentokrát se v jejích hájemstvích ocitáme díky Darkově temné akademii. Velkou výhodou této tetralogie je, že pokaždé se ocitneme v jiné části země. Díky tomu máme možnost alespoň prostřednictvím příběhu poznat další krásnou zemi. Nicméně o tom příběh není, i když z velké části z toho těží.

V první řadě se konečně dozvídáme víc o vyvolených a o tom kým ve skutečnosti jsou. Ale přesto je to v závěru podáno tak, že vám to spíš vyvolá další otázky. Skoro mi to přišlo jakoby si autorka nechala prostor pro pokračování, přestože tvrdí, že série je již ukončená.

Výhodou Temné akademie je, že Gabriella se nevyžívá v žádných sáhodlouhých popisech as ničím se nepiplá. Je to z akce do akce. Což je někdy na škodu, poněvadž něco, co by mohlo být zajímavé na rozvedení je utnuto v okamžiku, kdy si říkáte: "Cílo? Dělá si srandu?" Fascinuje mě jednoduchost, jakým je příběh psaný. Nemohu však tvrdit, že je to špatně. Knížku díky tomu máte přečtenou v podstatě během dvou dnů.

Pojetí duchů je víc než zajímavé, jen je škoda, že nijak více rozvedené. Přestože jde již o čtvrtý díl, tak o všem víte naprosté minimum a i charaktery postav jsou rozvedené dosti minimalistickým způsobem. Hodně mi utkvěla v mysli Cassie, ale spíš tím, jak se v některých situacích chovala. Ranjit takový neutrální.

Takový lehčí průměr. I tak by se dala označit Temná akademie. Žádná tragédie, ale ani žádný výkvět. Pobaví, zabaví a dostane vás na místa kam se normálně nepodíváte, což je velké plus. Navíc, když jste četli předchozí tři díly nemá cenu vynechávat čtvrtý. Přeci jenom, když už máte něco rozečteného těžko to můžete nechat jenom tak. J

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Ztracení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 14. května 2014 v 18:30 | Reagovat

Mozna si tuhle sérii jednou prectu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama