Amazing spiderman 2 (2014)

12. května 2014 v 14:49 | Polgara |  Filmy
Článek může obsahovat spoilery, pokud v něm najdete chyby prosím o upozornění. Budu za to ráda :-)


Je zvláštní, jak někdy stačí dát cenu níž než normálně a najednou je tam plno. Trochu mě zarazilo kino, které hlásalo, že všechny lístky budou za 50 Kč. Tak znáte to. Naplánovaly se dva filmy. Nakonec skončilo u jednoho, poněvadž místo slibovaných 50 stál lístek 70 Kč a pokud jste chtěli na 3D promítání, tak 130 Kč. Tu část, která totiž byla podstatná, jaksi minimalizovali a smrskli takovým způsobem, že si jí sotva všimnete. Nicméně i tak si to člověk užil a kino bylo kompletně zaplněné.

Nicméně od filmu člověk dostal to, co očekával. Akci plnou pavoučího humoru a nekonečného množství efektů. Nutno podotknout, že hodně dokázali herci, kteří se svých rolí ujali na výbornou.

Spidey coby Andrew Garfield se překonal a od doby předchozího dílu povyrostl nejenom výškově, ale i herecky. Je vidět, že si svoji roli pavoučího muže užívá. Ty jeho pohyby, nezapomenutelné hlášky nejednou odlehčí vážnější situaci. Přesto se ukazuje, že Spiderman není jenom hrdina se smyslem pro humor, ale i člověk, který si prochází osobní krizí a neustálé se topí v minulosti. Neustále má na paměti slova otce Gwen Stacyeové (Emma Stone), že nesmí ohrozit jeho dceru. I proto se rozhodne s Gwen rozejít a věnovat se čistě roli Spidermana coby ochránce New Yorku.

Líbilo se mi, že i super hrdina je jenom člověk. Je to vidět především u tohohle pavoučka. Někdy mi přijde, že nad svými soupeři zvítězí pouze čistou náhodou. Ale i tak u toho dokáže projevit neuvěřitelnou sílu a odhodlání. Navíc ty jeho hlášky, které jsou prostě nezapomenutelné a setkáme se s nimi hned na začátku. Taky to jeho komentování jeho nepřítele….Jiskřičko.

Velkým zpestřením i je ta část vysvětlující zmizení jeho rodičů. Scéna s letadlem, závěrečný pohled na jeho rodiče, pak scénka s tetičkou May. Jak již bylo zmíněno výše, tak hlavním záporákem je Elecetro (Jamie Foxx), jehož sis Spidey v podstatě stvořil sám. Nevím proč, ale při sledování vás napadá neodbytná otázka, že náš pavouček si ty nepřátelé tvoří sám. Nejdřív Electra, i když to bylo nechtěné a svým způsobem se mu snažil pomoci a potom Harryho Osborna. Který je posedlý získáním jeho krve, jelikož di myslí, že jej vyléčí. Opak je však pravdou, Spidey to ví a odmítne. Tak vznikne další rival, který se spojí s rivalem číslo jedna a společně na našeho hrdinu přichystají pastičku. Oba mají skoro tentýž důvod. Peter jim něco slíbil (alespoň to oni tvrdí), ale nesplnil to.

Respektive Electro, bývalý pracovník Oscorpu mu vyčítá, že si na něj nepamatoval a Harry Osbourne zas po Parkerovi jde, jelikož potřebuje jeho krev, aby se mohl vyléčit. Na konci nás čeká bonus v podobě dvou padouchů. Jeden je šereda, má otravnej smích a je to bývalý Peterův kamarád. Druhý je tam v podstatě jenom jako taková krásná tečka na závěr. Ta scéna, kdy tam před nosorožce nastoupí malý klučina v převleku pavoučího muže byla fenomenální. Hláška: "Díky, žes mě zaskočil, teď už to vezmu sám."

Efekty už zmiňovat ani nemusím, vzhledem k tomu, že plánují i Amazing Spiderman 4, tak to mluví za sebe. Jen je vidět, kdy na Spidyeho použili počítač, a kdy je tam skutečně on sám v realitě.

A pak okamžik, když si Spidey vezme mikrofon a zaměří se na rusáka s typickou hláškou: "Ve jménu slušných lidí a všech skutečných nosorožců…" Vřele doporučuji přečíst si komiksy anebo alespoň ultimátní marvelovský komplet, který o tomto hrdinovi řekne víc než filmy. Sama ho odebírám a sbírka přesáhla úctyhodné číslo 30 komiksů. Navíc si člověk nepřipadá jako takový negramot.

Málem bych zapomněla na souboj pavoučka s Electrem. Vzpomínáte si na sloupy, jak tam do nich mlátí? Tak taky vám to přišlo, jako kdyby skládal melodii? U konce jsem uronila slzičku, byl takový melancholický, ale krásný. Celkově mi Amazing Spiderman 1, ale i 2 přijdou lepší než celá původní trilogie. Zpočátku jsem se na to tvářila divně. Proč točit nový film, když teprve nedávno skončil? Ale PROČ pochopíte až po dodívání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | E-mail | Web | 12. května 2014 v 15:29 | Reagovat

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v životě viděla. Úžasný soundtrack, příběh, scénář.

2 Dragita Dragita | E-mail | Web | 12. května 2014 v 19:19 | Reagovat

Vážně je to super? Já se na Amazing Spiderman nedívala už z principu (původní trilogii mám moc ráda). Ale jestli se jim to povedlo a je to skvělé, jak říkáš, vezmu to na milost a mrknu na to;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama