Rick Riordan – Bohové Olympu 4 – Hádův chrám

20. dubna 2014 v 15:33 | Polgara |  Fantasy
...

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 554
Anotace:
Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Čtyřka začíná střemhlavým letem Percyho a Annabeth do propasti Tartaru. Přičemž sleduje i osudy jejich zbývajících přátel, kteří se musí na lodi Argo II. Dostat do Hádova chrámu. Zde na ně čeká rozhodující zkouška anebo nepřítel desetkrát silnější než jsou oni sami. Ale také při cestě na lodi je jejich nepřátelé nenechávají vydechnout, a tak jsou na denním pořádku útoky nestvůr.

Příběh Ricka Riordna je plný nečekaných zvratů a událostí, které děj posouvají kupředu. Hrdinové to nemají jednoduché ani ve spánku, protože, když spí, tak zas bojují s nočními můrami, které jsou živější než samotná realita.

Líbí se mi, jak spisovatel využívá znalostí řecké a římské mytologie, která tady díky tomu ožívá. Značnou výhodou jeho příběhů je skutečnost, že člověk nemusí být ani znalec (ale je to lepší), aby se vyznal v tom množství jmen. Celý text doplňuje jmenný seznam, který je na konci knihy a usnadňuje tak čtenáři práci. Zpestřením je i rozdělení kapitol do pohledu jednotlivých hrdinů. Postupně se tak dozvídáme vyprávění z pohledu z každého účastníků.

Jen od brány smrti jsem čekala trochu víc. Tohle řešení mi přišlo takové odfláknuté a i z jisté bitvy se dalo vytřískat mnohem víc. Ten konec je takový, že vyznívá do prázdna, ale zároveň navnadí na další díl. Jen je škoda, že Percyho odsouvá trochu do pozadí. Napadl mě jeden důvod, proč to tak dělá, ale doufám, že se pletu.

Zajímavou postavou je i Leo, Hefaistův syn. Je to takový hračička a z těch všech působí nejnormálněji. Klasikou je stará známá Annabeth. Příběh je svižný a akční. I přes svůj rozsah nenudí, jen je místy takový kolísavý, kdy si někdy říkáte, tak už to skonči. Ale ještě nám zbývá jeden díl, tak uvidíme.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Bohové Olympu 4 - Hádův chrám
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ewil Ewil | Web | 20. dubna 2014 v 17:51 | Reagovat

Abych pravdu řekla, moc mě tahle série nechytla. Přijde mi to s Percy Jacksonem pořád všechno na jedno brdo. Jako jasně, jsou tam zajímavé kousky, ale nic, co by strhlo. Líbilo se mi ale, jak je to rozdělené z pohledu hrdinů - člověk může víc nahlédnout pod povrch a do jejich myšlenek.
A mimochodem - ten design je luxusní!!! Takový ochmýřený kotě :D ano, pravila milovnice koček :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama