Nancy Gideon - Krvavý měsíc

11. dubna 2014 v 9:42 | Polgara |  Paranormální romance
...

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 312
Anotace:
Policistka Charlotte Caissieová si už začíná zvykat na temná tajemství svého milence Maxe. Jeho nadpřirozený původ i zločinecká kariéra však nejdou dohromady s jejím životem. Dokáže se rozhodnout, co je pro ni důležitější? V New Orleans se mezitím šíří strach z bytostí, které slídí po kořisti. Charlotte chce chránit svého přítele za každou cenu. Co když ale není v nebezpečí Max?

Od prvního dílu učinila Nancy značný pokrok a zpočátku hodně rozpačitého vyprávění se stává něco víc. Jen je škoda, že její knihy mají kolísavou úroveň a někdy jsem se přistihla přitom, že jsem neudržela pozornost. Což o to, příběh je to dobrý, ale pořád tomu něco k dokonalosti chybí. Něco, při čem byste si sedli na zadek a odtrhli se teprve v okamžiku, když otočíte poslední stránku. Tady jsem odbíhala. Možná za to mohla i volba zvláštních jmen, což se spisovatelky drží od začátku.

Nicméně, abych jen nekritizovala. Spisovatelka ví, jak naladit příběh trochu víc na temnější strunu. Zároveň se jí povedlo nastavit zajímavou detektivní zápletku, která je opepřena napřirozenem. Jen je škoda, že víc se zajímáte o samotného Maxe než hlavní hrdinku. Možná za to může jeho vlkodlačí původ, charisma, ale jednoduše jej máte radši.

Nancy se nebála a svoje příběhy okořenila trochou té erotiky. Mezi Charlotte a Maxem celou dobu cítíte to jiskření, které dodává příběhu zvláštní kouzlo. Naštěstí se autorka s ničím nepáře a všechno utíká ve svižném tempu. Což znamená, že se nikde zbytečně nezdržuje a plynule před vás překládá všechny nitky vyprávění.

Nevýhodou naší hrdinky je, že se k případu nesmí dostat policie. Jedná se totiž čistě jen o vlkodlaky a ti nechtějí, aby se jim někdy zvenčí a nedej bože člověk, šťoural v soukromí. Což celou situaci ještě víc komplikuje. Tahle vlkodlačí série patří sice k těm jednodušším, ale pakliže hledáte něco, co pobaví, na krátkou chvíli zabaví, ale hlavně je plné testosteronu, tak myslím, že právě Krvavý měsíc je tou pravou volbou.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Krvavý měsíc
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama