Mike Mignola – Ú.P.V.O. 2 – Duše Benátek a další povídky

4. dubna 2014 v 20:01 | Polgara |  Komiksy
...


Nakladatelství: Comicscentrum
Rok vydání: 2013
Počet stran: 128 barevných

Ti, kteří četli Hellboye většinou zabrousí i do vod série Úřad paranormálních věcí, kde bizarnost dostává nový rozměr. Tentokrát je tu již druhý svazek povídek. Nicméně hlavní slovo zde má tým scénáristů kreslířů, které Mike diriguje pouze z povzdálí. Sám si vzal na svědomí jen jednu povídku.

Máme tu čtyřčlennou skupinu tvořenou z těch nejroztodivnějších lidí, kteří kdy chodili po této zemi. Je to svět Hellboye, bez Hellboye. Jemu je věnována pouze jedna povídka z pěti, které v komiksu najdeme. Rybák Abe, Liz, Foyerem anebo Johannem. Tahle roztodivná partička tvoří tým vyšetřovatelů, který je vysílán k případům zavánějícím paranormálními jevy.

Najdeme tu všechno možné. Od bohyň uvězněných kdovíkde, duchů bažících po pomstě, tajemných vlaků, ale nechybí zde ani nacističtí zločinci. Jak již název napovídá, tak hlavní povídkou je tu Duše Benátek. Právě ona určuje jakým směrem se ostatní povídky budou ubírat. Přesto však povídky na sebe nenavazují a jedná spíše o ukončené krátké příběhy ze světa Hellboye.

Nechybí tu klasický humor, kresba snažící se dodržet Mignollův styl, krásné barvy dolaďují atmosféru příběhu. Hodně se mi líbí skutečnost, že Comicscentrum nezahálí a má tu pro nás další verzi s trochu jinou obálkou.

Jen je škoda, že se jedná o jakési střípky. Co v jedničce sedělo a ladilo, tady trochu hapruje, ale přesto si drží úroveň a čtenář komiks zvládne během jednoho dne. Jeto rychlé, čtivé, fascinující a vtipné. Takže pokud si chcete zpestřit den, uniknout do zcela světa naprosto nekonečné fantasie, tak právě Ú.P.V.Ó je tou pravou volbou.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Comicscentru.
Komiks můžete koupit na Duše Benátek a další povídky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama