Mike Mignola – Hellboy – Melouchy

6. dubna 2014 v 17:20 | Polgara |  Komiksy
...

Nakladatelství: Comicscentrum
Počet stran: 216 černobílých
Anotace:
Ve čtrnácti povídkách od známých světových hororových spisovatelů se "největší světový paranormální vyšetřovatel" Hellboy ukáže z poněkud jiných úhlů pohledu, než v klasických komiksových dobrodružstvích. Povídky ukazují postavu nejen jako nezničitelného bijce, ale i jako živou myslící bytost. Ilustrace vytvořil Mike Mignola.

Komiks trochu jinak. I tak by se daly označit Melouchy od Mignoly. Tentokrát tu text vítězí nad kresbou. Již z minulých dílů vyplývá, že kresba je zde pouze jakýmsi efektivním doplňkem. Hellboy má hodně silné vyprávění, které nenudí a vyvíjí se s každým novým příběhem. Na ilustracích je vidět, že Mignola patří do staré školy a jeho styl tomu odpovídá. Což však není kritika. Dělá to z Hellboye dílo z něhož vyzařuje nejenom minulost, ale i přítomnost. Je na hranici obou světů.

Jak již původ Hellboye napovídá, ani on nemá přesné určení. Nepatří ani tam, ani sem. Je to rudý pekelník, s neuvěřitelnou silou a mocí, rohy, kopytem a ocasem ze všech nejvíc připomínající ďábla. A také samo jméno napovídá, že k tomu vážně nemá daleko.

Tentokrát t dominuje samotný Hellboy a další postavy jako Liz či Abe jsou tu pouze okrajově. Konečně tu tak máme našeho rudocha v celé jeho kráse i s jeho všudypřítomnými vtípky. Hellboy je svéráz a tomu odpovídají i povídky již je v této knize dostatečně. Mají svižné a čtivé tempo, které čtenáře nenudí a on si tak může naplno vychutnat to, co bylo v předešlých dílech jen naznačeno.

Překvapilo mě (asi bych vážně měla přestat používat tohle slovo :-D), že každá povídka má jiného autora. Tomu někdy odpovídá i jejich kvalita. Některé jsou čtivější, jiné méně. Přesto si čtenář z četby odnese zážitek. Co autor, to jiný pohled na Hellboye. Takže v závěru to vypadá trochu jako koláž. Ale koláž, která v náhodném kolemjdoucím vyvolává příjemné pocity a odchází od ní s pocitem, že dostal víc než očekával.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Comicscentrum.
Komiks můžete koupit na Hellboy - Melouchy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama