Michaela Burdová – omnibus Poselství jednorožců

21. dubna 2014 v 17:39 | Polgara |  Fantasy
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 696
Anotace:
Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?

Recenze na 1 a 2 díl Syna pekel

Staré, ale přeci nové. Jedná se o tři díly dané do jedné knihy. Jako s prvním se seznamujeme se Strážci dobra, který je jakousi vstupní branou do světa Lilandgarie. Všechno, jak již to bývá zvykem je tu pouze naznačeno a představeno. Pomalými krůčky vstupujeme do tohoto fantaskního světa, kde nic není nemožné. Od začátku je jasné, jakým směrem se toto vyprávění bude ubírat. Nutno vyzdvihnout krásné popisy krajiny, jimž je věnováno nejvíc prostoru.

Příběh je jednoduchý. V Lilandgarie udržují rovnováhu mezi dobrem a zlem jednorožci. Aby nezvítězilo zlo, tak je stačí udržet pohromadě. Přesto se však vyskytne problém v podobě zatoulaného jednorožčího mláděte. Je proto vytvořena skupina, kterou vede elfka Aranis. Mládě sice najdou bez větších potíží, horší je ho dostat přes hory Dragor.

Při čtení jsem si nemohla pomoct, ale Míšiny příběhy mi hodně připomínaly Pána Prstenů. Není to kritika, jen jsem si nemohla pomoct, abych nesrovnávala. Když si vzpomenu na její nejnovějšího dílo a to dvoudílného Syna pekel, tak v tomhle je vidět trochu inspirace.

Autorka se hodně věnuje popisům nejenom krajin, ale také postav. Což mě trochu zaráží. Ano, musíme vědět, jak kdo vypadá, ale ví by se mi líbilo rozepsání charakteru. Taky mě zaráželo, že je všechno rozdělené na dobré a zlé. Postavy se svým způsobem nevyvíjejí a zůstávají tak na mrtvém bodě, což je trochu škoda. Má tam obojí, jen je vidět, čemu dává přednost. Nicméně i tak si její postavy zamilujete a fandíte jim. V tomhle případě je to Aranis. Elfka vznešeného původu, svérázná a rozhodná, která se nebojí vzít situaci do svých rukou. Sympaťákem je taky Veranis, který je původem člověk. Člověk, který se zamiluje do budoucí královny elfů.

Celá trilogie plyne rychle, nenudí, jen občas příběh trochu kolísá a je vidět, že se Míša snažila delšími popisy zaplácnout prázdné místo. Konec je takový, jaký očekáváte. Milý,potěšující. Ale trochu smutnější. Druhý díl, který se jmenuje Zrádné hory Dragor byl jakýmsi spojujícím mezníkem. Třetí díl - Záchrana Lilandgarie byl třešničkou na dortu. Konečně jsme se dočkali i dospění samotné Aranis. Navíc nám definitivně objasní všechny předchozí nevysvětlené události. Jak již bylo zmíněno výše, je takovým milým zakončením s trochu hořkosladkým koncem.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na omnibus Poselství jednorožců

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AD AD | Web | 21. dubna 2014 v 18:13 | Reagovat

Já popravdě knihy Michaely Burdové moc nemusím, četla jsem Křišťály moci i Poselství jednorožců a přijde mi, že je to prostě pro jinou věkovou kategorii :D. Vím, že teď píše o něco o vlkodlacích, ale jaksi nemám motivaci utrácet za to peníze.

2 Jana Jana | E-mail | Web | 25. září 2014 v 19:38 | Reagovat

[1]: Píše pro jinou věkovou skupinu? Jak to myslíš?

Mám takový skromný dotaz. Knihy teď zrovna nekupuji a půjčuji si je v knihovně. Pokud čtu Lewise, Tolkiena,... bude se mi to líbit? Nebo mám počkat, až se naučí moje tříletá sestra číst a povykládá mi to? :)

3 Polgara Polgara | 26. září 2014 v 9:52 | Reagovat

[2]: Upřímně? Má ještě, co dohánět a i od Syna pekel čekal člověk něco dospělejšího a temnějšího, v podstatě až Volání sirény, její desátá kniha stojí za něco víc. Člověk čte Míšu protože měla blog a díky němu vydala knížku a trochu z nostalgie. :-)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 26. září 2014 v 10:05 | Reagovat

Takže si vlastně splnila sen, který má mnoho (převážně) holek na blogu :) to je milé, Sirénu si asi přečtu. Děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama