Kitty Fergusonová - Stephen Hawking - Jeho život a dílo

9. dubna 2014 v 20:05 | Polgara |  Světová literatura
...Tuhle osobnost znáte díky tomu, co dokázala, ale až díky jistému seriálu jsem se začala o Stephena Hawkinga zajímat blíže. Přeci jenom, když tam jeho jméno neustále skloňují, tak ve vás nějaký dojem zanechá. I proto jsem po téhle krásce od nakladatelství Práh šla bez zaváhání.

První dojem dělá obálka, ať si říká kdo chce, co chce. Musí na vás působit nejenom obsah (hlavně u memoárů, naučných atd), ale i její vizuální stránka. Právě tyto kousky od Práhu splňují všechno do puntíku. Hodně mě překvapilo, že zachovali i původní obálku. Mám tendence si knížky prohlížet nejdřív (pokud jejich autora neznám) jen tak, kochat se obálkou anebo fotografiemi, zkoušet si číst úryvky a pakkliže mě knížka zaujme, je jasno.

Měla jsem sice trochu obavy, že textu nebudu rozumět, ale překvapilo mě, jaký jazyk autorka zvolila. Je srozumitelný pro všechny kategorie čtenářů. Tudíž jej pochopí i ti méně chytřejší (já). Kitty zvolila metodu rozdělení. Vypráví o Hawkingovi jako člověku, ale i jako o vědci. Tudíž se díky tomu dozvídáme mnohé aspekty z jeho života o nichž jsme měli jen minimální tušení.

Čtení jsem si užívala. Bylo rozdělené tak, aby se čtenář neunudil a podáno zajímavým způsobem. Hodně pomohly i doprovodné fotografie či nákresy Stephenových zkoumání. Překvapilo mě, jak moc se Kitty zaměřuje na jeho manželku. Na druhou stranu se není čemu divit, poněvadž právě ona mu byla oporou v těch nejtěžších chvílích života.

Fergusonová si uvědomuje, že ne všichni jsou vědátoři a snaží se svoji knížku přizpůsobit všem. Navíc dokázala nemožné a jen svým počinem navnadila člvoěka k tomu, aby si o této pozoruhodné osobnosti zjistil víc. A právě to je, řekla bych, rozhodujícím prvkem proč po knížce šáhnout a mít ji v knihovničce.

Za poskytnutní recenzního výtisku děkuji nakladatelství Práh
Knížku můžete koupit na Stephen Hawking - Jeho život a dílo

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 10. dubna 2014 v 0:44 | Reagovat

Je to jeden z mych favoritu :-)

2 hotmail email hotmail email | E-mail | Web | 12. října 2018 v 5:10 | Reagovat

Thanks for this post. This is truly amazing developer which I had been finding for some days

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama