Kateřina Petrusová - Zakázaná přitažlivost

26. dubna 2014 v 21:43 | Polgara |  Česká literatura
...

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 304
Anotace:
Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

Emily a Henry se skvěle doplňují. Jedná se o pár jemuž všechno věříte a při čtení se smějete jejich kouskům. V podstatě jde o souboj dvou velmi silných myslí. Takové kdo z koho. Emily má výhodu v tom, že patří mezi elitu, živobytí má zajištěno, ale přesto ji to nestačí a chce se toho všeho vzdá, aby se mohla osamostatnit od vlivu svého otce.jenže to se zas pro změnu nelíbí jejímu drahému tatínkovi, který na ní nasadí svého strážce Henryho. Ten Emily vyčmuchá naprosto všude.

Vzpomínáte si, jak jsem kdys kdesi tvrdila, že nemusíte číst předchozí knížky, abyste pochopili o co kráčí? Tak po tomto třetím pokračování si tím tak nejsem jistá. Právě postava Henryho byla v jedničce a dvojce zmiňována, ale takovým způsobem, že vám v mysli moc dlouho neutkví.

Znovu se tady potkáváme s rodinou Bavettových. Především v podobě mocného tatíčka, kterýmisi mít všechno, ale především všechny pod dohledem. Proto se člověk Emily ani nedivil, když potají zdrhla z domu. O to lepší pak bylo navázání vztahu s Henrym, který je jejím naprostým opakem. Ale jak známo, protiklady se přitahují.

Příběh je to skvělý, svižný, plný romantiky. Nečekejte nic akčního. Zároveň velkým kladem je i skutečnost, že se tu střídají pohledy Emily a Henryho, což dodává příběhu větší hloubku, ale hlavně jej líp pochopíte. Překvapilo mě nakolik se autorka dokázala vcítit do mužských myslí. Nejenom, pokud šlo o rozhovory mezi nimi, ale i to, co se týkalo jejích nejhlubších myšlenek na jisté věci. Tedy takové ty, které by měly jít ven až po 22 hodině. :-D

Přestože jde čistě o vyprávění z mafiánského prostředí, tak právě Katčin pohled sem vkládá trochu jiné zobrazení než na které jsme zvyklí. Navíc i romantika je tu pojatá stylem, který je příjemný, užíváte si jej a těšíte se na další části příběhu. Hodně Zakázané přitažlivosti dodává i spisovatelčin osobitý smysl pro humor a nadhled s jakým je knížka psána. Navíc není to knížka jen na jedno přečtení, rádi se k ní vrátíte i po určité době, abyste si připomněli svoje oblíbené pasáže.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment
Knížku můžete koupit na Zakázaná přitažlivost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 3. května 2014 v 11:15 | Reagovat

Za prvé, tam máš chybu (nebo větu nechápu) a za druhé Emily s Bavettovými nemá nic společného, to jen Henry pro jejich rodinu pracoval, ale jinak jsou v podstatě mimo

Znovu se tady potkáváme s rodinou Bavettových. Především v podobě mocného tatíčka, kterýmisi mít všechno, ale především všechny pod dohledem.

Jinak ty 22. hodino :D zrovna u tohohle, jo? Já ti nevím... no, sérii mám ráda, ona je taková odlehčená, vtipná a na nic moc si nehraje, je to příjemný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama