Frank Miller – Sin City 7 – Do srdce temnoty

5. dubna 2014 v 17:24 | Polgara |  Komiksy
...

Nakladatelství: Comicscentrum
Rok vydání: 2014
Počet stran: 320 černobílých, dvou a čtyřbarevných
Anotace:
Nejdelší, nejvelkolepější a nejpestřejší návštěva ve městě hříchu - Sin City.
To mizerný město, koho nezkazí, toho aspoň pošpiní. Koho nedokáže pošpinit, toho zabije. Z jeho bahna vzejde opravdový hrdina, který je ochoten položit svůj život pro dámu.

Mhm, kromě toho, že Sin city má krásný příběh, tak má i nádhernou obálku. Nyní díky Comicscentru i pevnou vazbu s povedeným boxem. Nicméně Frank si zřejmě řekl sedm a dost. Tímto závěrečným dílem se s námi v podstatě rozloučil a již název napovídá, že půjde o velké finále. Přesto však u nás sedmý díl není vydaný prvně. Vyšel již v roce 2004 pod jiným názvem - Pekelná jízda.

Víc stran, víc příběh plného napětí. Miller ví, co dělá a předkládá před čtenáře ucelený a čtivý závěr, který potěší každého fanouška. Tentokrát se potkávám s Wallacem. Sice převažuje černobílá, ale jako takový doplněk zde najdeme žlutou, červenou a modrou. Právě tyto tři doplňkové barvy používá Miller od čtvrtého dílu.

Walacem je malíř, ale zrovna si prochází krizí. Aby se odreagoval, tak se jenom tak projíždí v autě. Jenže, aby se nenudil, tak mu do cesty osud přivede neznámou dívku, kterou Walace zachrání ve chvíli nejvyšší nouze. Jenže nic není tak jednoduché, protože je sledují dost divní chlápci. Právě oni pak našeho hrdinu s krásnou neznámou přepadnou. Jeho zdrogují, ji unesou. Vzhledem k tomu, že má své zásady a považuje se za odpovědného za osud dívky, tak se rozhodne ji zachránit.

Basin city - město v němž byste za žádnou cenu žít nechtěli. Každý má na svém kontě nějaký ten hřích a skoro to vypadá, jakoby samo peklo dostalo hmotnou podobu.

Padají tu jména jako rodina Roarků, Nancy, Ester, policista Hartigan…celkově se mi vyprávění Franka Millera líbí. Je čtivé, fascinující a svým způsobem i morbidní. Všechno krásně doplňují tři barvy, které zvolil pro jejich efektivnost a vystižení celé situace. Pakliže se tam objeví, tak všemu dominují. Stejně jako postavy jejichž počínání chápete, fandíte jim a to i některým záhorákům. Comicscentrum umí a opět pro nás připravilo podívanou pro všechny smysly.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Comicscentrum
Komiks můžete koupit na Sin City 7 - Do srdce temnoty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama